$
חדשות נדל"ן

עיריית ת"א מקדמת את פרויקט הפינוי-בינוי בשכונת נווה שרת: 1,159 דירות במקום 451 כיום

על פי התוכנית, 22 בניינים ייהרסו ובמקום ייבנו 7 מגדלים בני 26 קומות ו-6 בניינים בני 10 קומות. עיריית תל אביב מחזיקה בבעלות של 42% משטח המתחם, ותמיכתה בתוכנית העלתה את שיעורי התמיכה מבחינת הדיירים

אביב גוטר 13:4926.01.17
הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של תל אביב החליטה לדחות את הערר שהוגש לתוכנית פינוי בינוי במתחם אח"י דקר בשכונת נווה שרת בעיר ובכך נתנה את האישור להתקדם בפרויקט.

 

התוכנית אושרה לראשונה ב-2013 אולם עד כה חברת פי.בי, החברה היוזמת של התוכנית, לא הצליחה לגייס את מספר הדיירים המינימלי על מנת לקדם את התכנית למרות הארכות שניתנו לה על ידי העירייה. מה שהוביל להגשת הערר הוא דיון שנערך בנובמבר בו הוצג על ידי היזמים חוזים חתומים עם 214 דירות בלבד, פחות מ-50% מכלל הדירות שבבניין, כשהחוק דורש לחתום עם לפחות 75% מהדיירים במתחם ולא פחות מ-60% מבעלי הזכויות בדירות בכל אחד מהבניינים הקיימים. מה שהוביל לפתרון הבעיה הוא אישור של הוועדה המחוזית שקבע כי בכדי לקדם את התוכנית העירייה תוכל להצטרף כשותפה לפרויקט כדיירים. עיריית תל אביב מחזיקה בבעלות של 42% משטח המתחם לכן ברגע שהחליטה לתמוך בתוכנית ולהצטרף היא העלתה את שיעורי התמיכה בתוכנית מבחינת הדיירים. חשוב לציין כי העירייה אינה מקבלת דירות בפרויקט אלא שטחים באותו השיעור הקיים היום עליהם היא תוכל להקים מבני ציבור לרווחת התושבים.

 

פינוי בינוי בנווה שרת. הדמיה פינוי בינוי בנווה שרת. הדמיה הדמיה: פי.בי

 

פרויקט פינוי-בינוי במתחם אח"י דקר בשכונת נווה שרת בתל-אביב ממוקם בין הרחובות דבורה הנביאה, נהריים, אח"י דקר ובית אל. שטח הפרויקט משתרע על כ-50 דונם. לפי התכנון, 451 דירות ב-22 בניינים ישנים ייהרסו, ובמקומן ייבנו 1,159 דירות חדשות ב-7 מגדלים בני 26 קומות ו-6 בניינים בני 10 קומות. בתמורה לדירתם הישנה, הדיירים הוותיקים יקבלו דירות חדשות בשטחי 73-120 מ"ר, מרפסת שמש בשטח 12 מ"ר, חנייה מקורה (וחלקם זכאים גם למחסנים).

 

את התוכנית יזמה חברת פי.בי. והיא כוללת את היזם והמנכ"ל אורן שמני, האלוף במיל' גדי שמני, מהנדס העיר לשעבר האדריכל דני קייזר והאדריכל סמי טיטו. אורן שמני, מנכ"ל חברת פי.בי.

 

החברה היזמית: "החלטת הוועדה מקדמת בצורה משמעותית את ההוצאה לפועל של הפרויקט, מחזקת את העובדה שעיריית תל אביב מאמינה בתוכנית ומכירה ברצונם של רוב תושבי המתחם בביצוע הפרויקט לפינוי בינוי במתחם אח"י דקר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x