$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

12 אלף דירות ייבנו במחנה סירקין - למרות התנגדות עיריית פתח תקווה

משרד הביטחון מקדם את התוכנית של המתחם המשתרע על 2,588 דונם, וזו תעלה לדיון בשבוע הבא בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז מרכז

אמיתי גזית 07:4322.12.16

התוכנית לבניית שכונה חדשה על שטח מחנה סירקין יוצאת לדרך, למרות התנגדותה של עיריית פתח תקווה שעתידה לקבל את מרביתה לשטחה. משרד הביטחון מקדם את התוכנית של המתחם המשתרע על 2,588 דונם, וזו תעלה לדיון בשבוע הבא בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז מרכז.

 

לפי התוכנית בשטח המחנה יבנו בשתי פעימות 12 אלף דירות ו־365 אלף מ"ר לתעסוקה ולמסחר. השלב הראשון עתיד להתחיל באוקטובר 2018, אז יבנו 7,500 דירות. 270 אלף מ"ר יוקצו לתעסוקה ולמסחר. הפעימה הבאה תהיה בדצמבר 2020, אז יוקמו 4,500 דירות ו־95 אלף מ"ר יופנו לתעסוקה. עם סיום השלבים, יוותרו 720 דונם שיתוכננו בעתיד.

מרבית השכונה החדשה תהיה שייכת לפתח תקווה, בה יבנו 11,700 דירות ובשטחה ימצא שטח המסחר והתעסוקה.

 

מחנה סירקין בפתח תקווה מחנה סירקין בפתח תקווה צילום: טל כהן

 

אלא שראש העיר איציק ברוורמן מתנגד לכך, ולהערכתו יש לבנות רק 8,000. אך, עיקר התנגדותו היא לשלבי שיווק הקרקע. "מנסים להוביל תוכנית שתאפשר לשווק קרקעות עכשיו בלי להתחיל לטפל בתשתיות", מסביר ברוורמן. לטענתו, אין תוכנית לסלילת כבישים ורכבות שיאפשרו לנסוע מבלי להיקלע לפקקים.

 

לפי ההסכם להעתקת מחנות צה"ל דרומה שנחתם בין משרדי הביטחון, האוצר ורשות מקרקעי ישראל, ההכנסות משיווק הקרקע ישמשו למימון פינוי המחנות. קרקע ליחידת דיור בפ"ת מוערכת ב־850–750 אלף שקל, כך ששיווק הקרקעות בסירקין צפוי להניב כ־9 מיליארד שקל. מכאן התעקשות המדינה על שיווק השכונה, וכמות הדירות בה.

 

ברוורמן מספר כי הציע למדינה להקים אלפי דירות בתוך העיר, וביקש לשם כך הסכם גג ייעודי. אלא שלא מדובר בקרקעות מדינה ולכן שיווקן לא מכניס כסף לקופת המדינה.

 

ממשרד הביטחון נמסר כי "תוכנית השלד הוכנה בשקיפות מלאה עם עיריית פתח תקווה וכוללת את כל פתרונות התחבורה הנדרשים להיקף יחידות הדיור המתוכנן".

אמיתי גזית

בטל שלח
    לכל התגובות
    x