$
חדשות נדל"ן

כחלון מתמרץ ראשי ערים שיקדמו פרויקטים לשכירות ארוכת טווח: 50% מהדירות יוקצו לבני המקום

שר האוצר חתם היום על תקנות שיאפשרו לרשות מקומית לתעדף את תושביה בהגרלות דירות בדמי שכירות מוזלים; עוד הוחלט כי 20% מהקרקע יוקצה לצרכי מסחר כדי להגדיל את כדאיות הפרוייקטים

אביב גוטר 14:3813.12.16
שר האוצר משה כחלון חתם היום על תקנות שיתמרצו רשויות מקומיות להקמת פרויקטים של שכירות ארוכת טווח. על פי התקנות החדשות כ-50% מהדירות בפרוייקטים יוקצו לבני מקום, וזאת בכדי לנסות לייצר פתרונות דיור גם לתושבי העיר. כמו כן הוחלט להגדיל את הכדאיות בפרויקטים ולהקצות 20% מהקרקע לצרכי מסחר. מחירי השכירות במסלול המפוקח מוצעים לזכאים במחירים מוזלים של 20% מהשוק החופשי, אולם לפי התקנה החדשה רשות מקומית תוכל להוריד את שכר הדירה בשיעור גבוה יותר מכך.  

בשנת 2014 נקבע במסגרת התקנות כי דיור בהישג יד להשכרה יוכר כמטרה ציבורית. התקנה אפשרה לרשויות להקים פרויקטים של שכירות ארוכת טווח על קרקעות המיועדות לשימושים ציבוריים (קרקעות חומות). בתקנות נקבע כי הגורם האחראי על הנושא הוא הרשות המקומית כשבין היתר נושא ההגרלה במסגרתה ייבחרו הזכאים, חוזה השכירות והניהול והאחזקה של יחידות שר האוצר.

 

משה כחלון: "יצירת שוק שכירות ארוכת טווח במחירים הוגנים ומפוקחים הוא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור. במקביל לקידום תכנית מחיר למשתכן נמשיך לפעול בכדי לייצר היצע גדול ומשמעותי של דירות לשכירות ארוכת טווח. בחודש הקרוב נפרסם שני מכרזים נוספים בלב איזורי הביקוש באמצעות חברת 'דירה להשכיר' – בשכונת המשתלה בתל אביב ובשכונת הדסה הקטנה בירושלים. בשנים הקרובות נשווק קרקעות לבניית 36 אלף יח"ד לשכירות ארוכת טווח שכבר אושרו בוותמ"ל".

 

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: חגי דקל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x