$
חדשות נדל"ן

הקבלנים מוחים על הקנסות שהציע השר חיים כץ: "יוצא בספינים ומכשכש בזנב"

הדברים נאמרו על ידי נשיא ההתאחדות בעקבות ההחלטה של כץ להטיל קנסות על קבלנים שלא יעמדו בתקני בטיחות; על הכנסתן של חברות הבנייה הזרות אמר בריק: "מדובר בהפרטה של הענף". כץ: "צפינו שהטלת עיצומים כספיים תביא להפעלת לחצים מצד בעלי אינטרסים"

דותן לוי 13:3824.11.16

רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ המאגדת את הקבלנים בישראל, מותח הבוקר (ה') ביקורת נוקבת על שר העבודה והרווחה חיים כץ במסגרת נאומו בכנס שערכה התאחדות קבלני תל אביב. ובהתייחסו להחלטה של כץ להטיל קנסות של עשרות אלפי שקלים על קבלנים שלא יעמדו בתקני הבטיחות.

 

"בטיחות זה נושא כואב, יש היום שר חדש, שהיה צריך להיות פה – חיים כץ. השר הזה יושב בירושלים, מעולם לא היה באתר בנייה, לא יודע איך הוא מתנהל. הדבר הראשון שהוא חושב איך להריץ חקיקה שתקנוס את הקבלנים בסנקציות כספיות על כל תאונה. מי שלא תופס את תמונת המצב של הענף. צריכות להיות סנקציות על הקבלנים אבל גם על העובדים. חייבים לחתום השנה על הסכם עבודה קיבוצי של בטיחות שבא להסדיר מי חייב למי בין העובד קבלן. אני מחויב בסנקציות וגם העובד ואם אבי ניסנקורן (יו"ר ההסתדרות) לא יבין את זה אז מבחינתי ההסתדרות לא רוצה לעסוק בזה. אני מציע לשר חיים כץ להסתכל מה עושה המשרד שלו – המשרד הכי לא יעיל בממשלות ישראל – הוא יוצא בספינים ומכשכש בזנב. הם לא עושים כלום. מדובר בטמטום ממדרגה ראשונה, חשיבה לא הגיונית", אמר בריק.

 

 


 

 

לגבי כניסתן של חברות הבנייה הזרות לישראל אמר בריק, כי "ההתאחדות נאבקה על הכניסה של החברות הזרות, "הלכנו לבג"ץ והפסדנו – זו הפרטה למי שלא מבין, אי אשר להפריט את הענף שלנו, אם הם ייכנסו ואני יודע שיש בעיות עם הכניסה שלהם, נשאלת השאלה כמה יקבלו העובדים?". עוד התייחס בריק להחלטה שהתקבלה לדבריו לתת לחברות הזרות שיגיעו לישראל את הסיווג הקבלני הגבוה ביותר - ג'5 בלתי מוגבל. "זו לא החלטת ממשלה ואנחנו מתכוונים ללכת עם זה לבג"ץ. יש בישראל חוק רישום קבלנים, חברת ילמזלר (חברה טורקית שפועלת בישראל) נכנסה בסיווג נמוך של ג'1 והתקדמה, היום היא ג'3".

רוני בריק. "כץ מעולם לא היה באתר בנייה ולא יודע איך הוא מתנהל" רוני בריק. "כץ מעולם לא היה באתר בנייה ולא יודע איך הוא מתנהל" צילום: עמית שעל

 

לגבי הגעתם של עובדים זרים לעבודה בענף הבנייה, סיפר בריק כי משלחת מטעם הקבלנים ומשרד השיכון נסעה לפרלמנט האוקראיני ושכנעו אותם לאשר שליחת עובדים לישראל. הפרלמנט אישר זאת ברוב גדול.

 

תגובת השר חיים כץ: "צפינו מראש שהטלת עיצומים כספיים בחקיקה תביא עמה מערכת לחצים מצד בעלי אינטרסים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x