$
נדל"ן

בית המשפט אישר לאורתם סהר לחזור ולעבוד בחריש

על פי ההסכם שהגישו נאמני אורתם סהר, יימשך הביצוע בשני פרויקטים של החברה היזמית רייסדור הכוללים יחד 256 יחידות דיור; עם זאת הביצוע של כ-3,800 יחידות נוספות בעשרות פרויקטים אחרים - עדיין מוקפא

דותן לוי 15:0504.11.16

השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בת"א אישר היום (ו') לחברת אורתם סהר לחזור לעבוד בשני פרויקטים בעיר חריש. מדובר בפרויקטים של החברה היזמית רייסדור: פרויקט בלו שבו נמסרו 92 מתוך 129 יחידות דיור ופרויקט אורנג' שבו נבנות 127 דירות ונמצא חודשים ספורים לפני אכלוס.

 

לפי ההסכם שהוגש על ידי נאמני אורתם, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה, רייסדור תעביר כספים לחשבון ייעודי עבור ההוצאות הישירות של הקמת הפרויקט בתחילת כל חודש וחשבון זה לא יהיה בגירעון. בשלב ראשון תעביר רייסדור מקדמה של 1.2 מיליון שקל עבור 2 הפרויקטים וכן 225 אלף שקל לנאמנים כנגד צ'ק שבוטל. כמו כן תשלם לנאמנים תקורה של 7% על ההוצאות להשלמת הפרויקט כולל תשלומים לספקים וקבלנים. במידה ותשומות הבניה יתייקרו מי שיישא בעלות זו יהיה החברה היזמית.

 

"הסכם זה כלל שיאושר מאפשר להחזיר פרויקטים אלה לעבודה מיידית, יעמיד את המקורות הנדרשים להשלמתו ויצמצם את נזקי החברה, מזמין העבודה והבנק", לשון הבקשה שאושרה.

 

מדובר בכ-256 יחידות דיור מתוך כ-4,000 יחידות שנמצאות בביצוע אורתם סהר בעשרות פרויקטים נוספים ומוקפאות בשלב זה. ההערכה היא כי בשבוע הבא יגיעו להכרעה בנוגע להצעות הרכש שהוגשו לחברה על ידי החברות אאורה ואלונים, והצעה משותפת לאפי קפיטל ועמרם אברהם, וכך ניתן יהיה להשיב את החברה למסלול של עבודה בפרויקטים נוספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x