שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

שגרירות אירלנד עוזבת את ת"א ועוברת למגדל אמות אטריום ברמת גן

השגרירות ששוכרת כיום משרדים בקומה 17 בבניין "המגדל" ברחוב דניאל פריש בתמורה לדמי שכירות של כ־100 שקל למ"ר תשכור 360 מ"ר בדמי שכירות של 115 שקל למ"ר לחודש

דותן לוי 08:2428.09.16
אחרי 20 שנה ברחוב דניאל פריש בתל אביב, צפויה שגרירות אירלנד בישראל לעבור לרמת גן, כך נודע ל"כלכליסט". השגרירות ששוכרת כיום משרדים בקומה 17 בבניין "המגדל" בתמורה לדמי שכירות של כ־100 שקל למ"ר, תעבור לקומה 19 במגדל אמות אטריום החדש, על רחוב ז’בוטינסקי מול מתחם הבורסה ברמת גן. השגרירות תשכור שם כ־360 מ"ר בדמי שכירות של כ־115 שקל למ"ר לחודש, לכעשר שנים עם אופציה להארכה.

 

המעבר מצטרף למגמה ברורה של מעבר שגרירויות זרות מהצירים המסורתיים שבהם שכנו כמו רחוב הירקון בתל אביב, לטובת משרדים חדישים בסמוך לצירי תחבורה ראשיים כמו רמת החייל בתל אביב, הבורסה ברמת גן והרצליה פיתוח. במתחם הבורסה כבר שוכנות בין היתר שגרירויות של אוסטריה, בלגיה, גאנה, דרום אפריקה, הולנד, ירדן, ליטא, פינלנד, שבדיה, קנדה וקניה.

 

את העסקה ביצעה חברת אינטר ישראל יועצי נדל"ן, שותפתה הישראלית של פירמת הייעוץ הבינלאומית Cushman & Wakefield, שליוותה בעשור האחרון כ־15 מעברים של שגרירויות וקונסוליות. לדברי אדריאן בלומנטל, שותף ומנהל בחברה, "העברת שגרירות היא תהליך מורכב שנמשך חודשים. בחירת המיקום מושפעת מהתאמה לצרכים ביטחוניים ולנגישות, יש להתמצא בהסכמים בינלאומיים ויש להבין גם את השיקולים הארגוניים־דיפלומטיים".

אמות אטריום. חוזה לעשר שנים אמות אטריום. חוזה לעשר שנים צילום: אוראל כהן

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x