$
חדשות נדל"ן

תושבי זכרון יעקב ניצחו: המועצה הארצית סירבה לשנות ייעוד קרקע ממלונאות למגורים

כמאה משפחות טענו כי הרשות המקומית הטעתה את מקבלי ההחלטות והציגה למשרד התיירות ולמועצה הארצית לתכנון ולבנייה מצגי שווא, שלפיהם בכוונתה להקים בשטח פרויקט דיור בר השגה, אף שבפועל מקודם פרויקט לבניית 38 וילות

דותן לוי 08:1321.09.16
לאחר מאבק ממושך של תושבי זכרון יעקב החליטה המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשות היו"ר אביגדור יצחקי, כי קרקע שממוקמת על שפת המצוק בחלקה המערבי של המושבה לא תשנה את ייעודה ממלונאות למגורים.

 

התב"ע המקורית של הקרקע, המשתרעת על 13 דונם, היא לתיירות ומלונאות, אך קיבוץ מעיין צבי, הבעלים של הקרקע, ביקש לשנות את ייעודה למגורים ולמכור אותה ליזם עודד תורג'מן, שלטענת התושבים מקורב לראש מועצת זכרון יעקב אלי אבוטבול, שהתפטר לפני מספר חודשים בעקבות העמדתו לדין בחשד שאיים על יזם של מלון עדן אין. ההחלטה לשנות את ייעוד הקרקע עברה אישור הוועדה המקומית.

 

זכרון יעקב זכרון יעקב צילום: גיל נחושתן

 

 

כמאה משפחות, שיוצגו על ידי עו"ד שחר לוינזון ממשרד יוסף ישורון ושות', טענו בוועדות הערר ובתביעה שהגישו לבית המשפט המחוזי כי הרשות המקומית הטעתה את מקבלי ההחלטות והציגה למשרד התיירות ולמועצה הארצית לתכנון ולבנייה מצגי שווא, שלפיהם בכוונתה להקים בשטח פרויקט דיור בר השגה, אף שבפועל מקודם פרויקט לבניית 38 וילות.

 

המועצה ארצית לתכנון ובנייה ציינה בהחלטתה: "ההצעה להפוך שטח לייעוד מגורים מצריכה הנמקה מיוחדת... אין בכך כל דבר מיוחד, ולכן קביעה שזו מטרה מיוחדת כנדרש בתמ"א היא בלתי סבירה על פניה ולו מבחינה כלכלית. יש בכך בעייתיות מיוחדת לאור העובדה שבמקומות רבים מנסים להפוך את הייעוד המלונאי למגורים, שהוא רווחי הרבה יותר, ולכן מתן גושפנקה לכאורה להנמקה לא סבירה זו לשינוי ייעוד תהווה זרז ליצירת לחץ לפגיעה בשטחי מלונאות גם במקומות אחרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x