$
חדשות נדל"ן

רעננה: אושרה תוכנית פינוי בינוי ראשונה

התוכנית תכלול 120 דירות במתחם ברנדיס שיוקמו ב-3 בניינים בני 7 קומות; במקביל מקודמים פרויקטים נוספים לפינוי בינוי ברחובות ויצמן, מגדל וגאולה

דותן לוי 18:3820.09.16

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רעננה אישרה את הריסת מתחם הרכבות ברחוב ברנדיס, המתחם הראשון בעיר שאושר לקבלת היתר בנייה במסגרת תכנית לפינוי בינוי. מדובר בקרקע בשטח 4.9 דונם הכוללת 4 מבני מגורים ישנים בני 3 קומות אשר סובלים מליקויים תחזוקתיים ובעיות תשתיות קשות. לאחר הריסת המבנים הישנים יוקמו 3 בנייני מגורים בני 7 קומות ו-120 דירות בסך הכל. במתחם הקיים יש 54 יח"ד שיהרסו ובמקומם יבנו 120 יח"ד ביחס של 1:2.2.

 

על פי התכנית, תמהיל הדירות בפרויקט יהיה מגוון ויכלול דירות בגדלים שונים, כאשר 30% מדירות שיוקמו יהיו יחידות דיור קטנות. ויתר הדירות יהיו בין 4 ל-5 חדרים וגן דירות גג (פנטהאוזים). הבניינים במתחם זה יבנו על פי תקן לבנייה ירוקה ויוקמו בצמוד לגינה ציבורית שתפותח. 
מתחם ברנדיס מתחם ברנדיס צילום: נמרוד גליקמן

 

מדובר בפרויקט שתוכנן לראשונה בשנת 2002, אך הליכי התכנון התארכו במשך שנים והתכנון המקורי שונה על ידי הוועדה המחוזית. רק לקראת סוף שנת 2015 אישרה הוועדה המחוזית את המתחם באופן סופי. בימים אלו הושלם התכנון המפורט של הבניינים במתחם והבקשה להיתר בנייה אושרה על ידי הוועדה המקומית. במקביל לפרויקט זה מקודמים מספר מתחמים נוספים של פינוי בינוי בעיר ברחובות ויצמן, כנרת, מגדל וגאולה.

 

בעקבות אישור התוכנית אמר עו"ד איתן גינזבורג, יו"ר הועדה לתכנון ובנייה כי "העיר רעננה עוברת תהליך משמעותי של פיתוח שבמרכזו התחדשות עירונית בלב העיר ובשכונות שנבנו לפני עשרות שנים. הוכחנו כי במדיניות תכנונית מושכלת ומוקפדת העיר מחדשת את פניה ורחובות רעננה משתדרגים בצורה יוצאת דופן. תכנית המתאר החדשה של רעננה, הציבה את ההתחדשות העירונית כאתגר הגדול של העיר ואנו נחושים לממש זאת הן במסגרת מתחמי פינוי-בינוי והן במסגרת תמ"א 38. על ידי קידום תכניות אלה אנו מוסיפים דירות חדשות במרכז הותיק שיסייעו להגדיל את מלאי הדירות בעיר כולה, ניצור תמהיל מגוון ונכון של יחידות דיור בגדלים שונים ונאפשר לצעירים המעוניינים לגור ברעננה לרכוש דירה המתאימה להם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x