$
חדשות נדל"ן

בנייתה של שכונה חדשה בדרום באר שבע - יוצאת לדרך

הוועדה המחוזית נתנה תוקף לבניית 4,000 דירות על 1,000 דונם - 3,600 מהן במחיר למשתכן

אמיתי גזית 09:5808.09.16
בנייתה של שכונה חדשה בדרום באר שבע, שכונת פארק הנחל, יוצאת לדרך, ורוב הדירות שייבנו בה ישווקו בתוכנית מחיר למשתכן. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז הדרום, שהיא זרוע של מינהל התכנון, החליטה בשבוע שעבר לתת תוקף לתוכנית לבניית כ־4,000 דירות, בשטח של כ־1,000 דונם בדרום העיר, דרומית לפארק נחל באר שבע. על פי התוכנית שהכינו במשרד יער אדריכלים ושאותה מקדמת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), בשכונה יהיו בנייניים של שמונה וחמש קומות וכן 400 בתים צמודי קרקע.

 

הדמיה. שכונה חדשה בדרום באר שבע הדמיה. שכונה חדשה בדרום באר שבע הדמיה: יער אדריכלים

 

ביום רביעי בשבוע שעבר דנה הוועדה בהתנגדות שהגישה לתוכנית חברת נתיבי ישראל (לשעבר מע”צ), ולאחר שהושגה פשרה בינה לבין רמ"י התוכנית קיבלה תוקף. על פי הערכות של גורמים ממינהל התכנון, שיווק הקרקעות ליזמים יחל כבר השנה. על פי הנחייתו של שר האוצר משה כחלון, כל קרקעות המדינה המיועדות לבנייה רוויה ישווקו בשיטת מחיר למשתכן, כך שהתוכנית תתרום נתח משמעותי של כ־3,600 דירות מוזלות בעיר גדולה ומרכזית שהביקוש אליה עולה.

 

השכונה תוכננה תוך שימת דגש על רוכבי האופניים, הולכי הרגל והתחבורה הציבורית. את השכונה יחצה, ממזרח למערב, פארק שבו מסלולי הליכה ואופניים ולאורכו ייבנו מוקדים ציבוריים דוגמת בתי הספר היסודיים, אתר מורשת והכניסה לשכונה. בנוסף, תוקם כיכר עירונית מרכזית שתהיה נקודת מפגש וסביבה יפותחו מבני ציבור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x