$
חדשות נדל"ן

יותר מאלף זכאים המתינו שלושה חודשים להגרלת דירות במודיעין בגלל בעיה עם אחד הנרשמים

ל”כלכליסט” נודע שההגרלה התקיימה רק בימים האחרונים, וזאת בשל התעכבות בבדיקה אם אחד הנרשמים להגרלה אכן זכאי להשתתף בה

אביב גוטר 08:1505.09.16
1,045 זכאים שנרשמו למחיר למשתכן במודיעין — בגרסתה הקודמת של התוכנית — ממתינים כבר יותר משלושה חודשים לתוצאות ההגרלה, שההרשמה אליה נסגרה ב־31 במאי. ההגרלה זכתה לביקוש גבוה, משום שהפרויקט שבונה חברת פרץ בוני הנגב כולל 45 דירות של 3 חדרים במחיר של פחות מ־600 אלף שקל.

 

ל”כלכליסט” נודע שההגרלה התקיימה רק בימים האחרונים, וזאת בשל התעכבות בבדיקה אם אחד הנרשמים להגרלה אכן זכאי להשתתף בה. הפרויקט יצא לדרך עוד לפני כניסתו של משה כחלון למשרד האוצר. לפי המתכונת הקודמת של מחיר למשתכן, הנרשמים היו צריכים להוכיח שהם ממצים את כושר ההשתכרות שלהם והניקוד המצטבר היה תלוי גם במספר הילדים ובשירות צבאי, או אזרחי. את ודאות הנתונים של כל נרשם בודק משרד עורכי הדין של חברת הבנייה. משהתגלתה הבעיה בנתונים שמסר אחד הנרשמים, ההגרלה נאלצה להתעכב.

 

הגרלת מחיר למשתכן (ארכיון) הגרלת מחיר למשתכן (ארכיון) צילום: קובי גדעון, לע"ם

 

“בגלל הליכים בירוקרטיים, סחבת או סתם עצלות מטרטרים לחינם זוגות צעירים שממתינים לתוצאות שלושה חודשים”, אמר אייל בסון, בן 33 מתל אביב, שהתמודד במכרז. "המצב בשוק חמור והטרטור רק מקשה יותר".

 

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי “בניגוד להליך הנוכחי שההרשמה וההגרלה בו מהירות, המתכונת הישנה מבוססת על מערכת רישום מורכבת. בשל בדיקה שהתארכה התעכבו התוצאות, אך הנושא מטופל והזוכים עתידים לקבל הודעה כבר השבוע”.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x