$
חדשות נדל"ן

מחיר למשתכן: היום צפויה להיסגר רשימת הזכאים להגרלות בתקופה הקרובה

מדובר ב-60 אלף זכאים שיוכלו להתמודד על כ-10,000 יחידות דיור שייכללו בהגרלות השנה; נרשמים נוספים ייכנסו לרשימה ב' שתזכה לעדיפות נמוכה יותר

אביב גוטר 16:2030.08.16

שמונה ימים לאחר שהופצה ההודעה על יצירת קבוצת זכאים שתוכל להתמודד על ההגרלות במחיר למשתכן, כ-6,000 משקי בית נוספים הוציאו תעודות זכאות. כך שבמשרדי האוצר והבינוי והשיכון צופים כי הלילה בחצות תושלם הרשימה שתרכיב את 60 אלף הזכאים מסדרה א' שיוכלו להתמודד על ההגרלות הבאות. משקי בית שיוציאו תעודות זכאות במועד מאוחר יותר יצטרכו להמתין חודשים רבים עד שייפתחו הגרלות בהן יוכלו להשתתף.

 

שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט החליטו לשכלל את שיטת ההגרלות במכרזי מחיר למשתכן במטרה לתת עדיפות לנרשמים הראשונים שהוציאו תעודות ולהגדיל את סיכוייהם לזכות באפשרות לרכוש דירה מוזלת באחד מהפרויקטים בתוכנית הדיור הממשלתית. באוצר מקווים להחזיר את אמון הזכאים בתוכנית ולהחזירם מחיפוש דירות בשוק החופשי.

 

מימין משה כחלון ויואב גלנט מימין משה כחלון ויואב גלנט צילומים: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא ואוראל כהן

 

משרדי הממשלה ציינו כי מי שיוכל להשתתף בהגרלות יהיו אלו שיירשמו עד ה-13.9.2016 או עד שיגיעו ל-60 אלף זכאים, הראשון מביניהם. כאמור, מספר משקי הבית שהוציאו תעודות היה גבוה מהקצב שהיה עד כה על מנת לא לפספס את ההזדמנות להשתתף בהגרלות.

 

זכאים אשר יהיו רשומים לסדרה א' יתבקשו להירשם להגרלה אחת לפחות עד סוף שנת 2016. חשוב לציין כי ניתן יהיה להמשיך ולהירשם לתוכנית מחיר למשתכן, אך הנרשמים ייכנסו לרשימה ב' שתזכה לעדיפות נמוכה יותר. לרשימה זו יעברו גם זכאים המופיעים ברשימה א', אך שלא יירשמו לשלוש הגרלות ברציפות

  

עד סוף 2016 צפויים לצאת להגרלות עוד כ-10,000 יחידות דיור חדשות אליהם יוכלו להירשם, כאמור, חברי סדרה א'.

 

הסיבה לשינוי שיטת ההגרלות היא ניסיון להגדיל את סיכויי הזכייה למי שנרשם עוד לפני מספר חודשים אך טרם זכה בהגרלה. קצב ההגרלות לא השביע את רצון האוצר, והביא את המשרד לזרז קבלנים לצאת להגרלות, אף על פי שהם טרם הגישו בקשה להיתר - כפי שקרה בשניים מהפרויקטים בקרית מוצקין. בפרויקט שבראשון לציון למשל נמנע משבר ממש ברגע האחרון, יום לפני סיום ההרשמה להגרלות.

 

עד כה הוגרלו כ-3,000 יחידות דיור בתוכניות המוזלות שיוזמים במשרדי הממשלה, מספר נמוך של דירות ביחס לכמות הנרשמים. ייתכן ונוצרה תחושה בקרב ציבור הזכאים כי סיכויי הזכייה כה נמוכים עד שהם שקולים לזכייה בפיס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x