$
חדשות נדל

משקיעים עלולים להשתמש בילדיהם או להקים חברות

המס על בעלי 3 דירות ומעלה לא נטול חורים, ויש חשש שמדובר רק בעניין של זמן עד שחלק גדול מהמשקיעים ינצלו את הפרצות

מיקי פלד 07:5404.08.16

המס על בעלי 3 דירות ומעלה לא נטול חורים, ויש חשש שמדובר רק בעניין של זמן עד שחלק גדול מהמשקיעים ינצלו את הפרצות.

 

הפרצה הראשונה היא הקלה מכולן – רכישת הדירה תיעשה על שם הבן או הבת שמעל גיל 18 ולכן לא נחשבים לחלק ממשק הבית. את הטריק הפשוט הזה כבר למדו המשקיעים שרצו לקנות דירות מוזלות במכרזים בפריפריה או בתוכנית מחיר למשתכן. זה אותו טריק שמשתמשים בו המשקיעים כדי להתחמק ממס רכישה של 8% על מי שכבר יש בבעלותו דירה, מס ששר האוצר משה כחלון העלה ביוני בשנה שעברה כדי להכביד על המשקיעים. אגב, גם את הדירה הקיימת אפשר להעביר כמתנה לילדים בוגרים וכך לחסוך את המס.

 

פרצה שנייה היא היא לחלק את הבעלות על הדירה בין שלושה אנשים, כך שכל אחד מהם הוא הבעלים של שליש ולכן לא נחשב כבעל דירה לצורך המס החדש.

 

פרצה שלישית ומתוחכמת יותר היא להעביר את הבעלות על דירות קיימות לידי חברה בע"מ שמקימים לצורך זה. במקרים רבים רשות המסים מכירה במהלך כזה כעסקה שפטורה ממס ולמי שיש כמה דירות זה עשוי להיות מהלך משתלם כי כך ניתן יהיה לשמור את הרווחים משכירות לצורך השקעה נוספת או לנכות ביתר קלות הוצאות שונות ממס החברות שצריך לשלם.

 

ומעל הכל יש את מי שמצליחים לרחף מתחת לרדאר של רשות המסים, כמו למשל זוג שחי במשק בית אחד אבל לא רשום במשרד הפנים ולכן הרשות לא יודעת שלשניהם ביחד יש 3 דירות או יותר. ברשות מודים שאין להם באמת מושג לכמה ישראלים יש בעלות על 3 דירות ומעלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x