חדשות נדל"ן

דיור להשכרה: 68 זוכים בפרויקט בהרצליה, 58 מתוכם תושבי העיר

למכרז הדירות להשכרה לטווח ארוך ניגשו 1,371 מתמודדים. דירת 3 חדרים תושכר בכ-3,500 שקל ו-4 חדרים בכ-4,650 שקל; יתר 205 השוכרים ישלמו מחיר מלא

דותן לוי 15:4918.07.16

הסתיימה ההגרלה לדיור להשכרה ארוכת טווח בפרויקט של אפריקה ישראל מגורים בהרצליה במסגרתו זכו 68 מתמודדים אשר ענו על הקריטריונים ויוכלו לשכור דירה בפרויקט במחירים מפוקחים וקבועים. 58 מהזוכים הם בני הרצליה ו-10 יח"ד עבור שאר זכאים מכל הארץ.

 

 

 

דמי השכירות לדירת 3 חדרים במסגרת המחיר המפוקח יעמדו על כ-3,500 שקל וכ-4,650 שקל לדירת 4 חדרים.  

205 הדירות הנותרות, יושכרו לזכאים נוספים במחירי השוק. 

 

במסגרת ההגרלה שנערכה בפיקוח משרד הבינוי והשיכון וחברת דירה להשכיר, נרשמו 1,371 איש. 758 תושבי הרצליה ו-613 זכאים מכלל המדינה.

 

הקצאת הדירות נקבעה על פי החלוקה הבאה: 58 יח"ד בעדיפות לזכאים בני המקום ו-10 יח"ד עבור שאר זכאים מכל הארץ, כך שלמעשה בעוד הסיכוי של בני הרצליה לזכות במכרז עמד על 1:13 הסיכוי של תושב שאינו בן המקום עמד על יחס של 1:61 בלבד. הפרויקט שהוקם בשיתוף פעולה עם עיריית הרצליה וחברת דירה להשכיר, צפוי להתאכלס במהלך נובמבר 2016.

 

עוזי לוי, מנכ"ל החברה הממשלתית 'דירה להשכיר' עוזי לוי, מנכ"ל החברה הממשלתית 'דירה להשכיר' צילום: אוראל כהן

 

אפריקה ישראל שזכתה בעבר במכרז להקמת הפרויקט תפעיל ותנהל אותו ב-20 השנים הקרובות באמצעות החברות הבנות: אפריקה ישראל מגורים ואפריקה ישראל נכסים אשר תתפעל ותתחזק את הפרויקט. דניה סיבוס הייתה הקבלן המבצע בפרויקט.

 

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר: "הפרויקט הראשון בישראל לדיור להשכרה ארוכת טווח יצא לדרך. זו סנונית ראשונה בשורה של פרויקטים עתידיים, שמטרתם לסייע לפתרון בעיית הדיור בארץ, כמקובל במדינות רבות בעולם המערבי".

 

ליאת דנינו, סמנכ"לית שיווק ומכירות אפריקה ישראל מגורים: "הדיירים בפרויקט "סביוני גליל ים for rent" מבטיחים לעצמם שכר דירה קבוע וידוע מראש, מבלי להתפשר על טיב ואיכות. שכר הדירה, כולל בתוכו גם תשלום לחברת ניהול האמונה על התחזוקה השוטפת של השטחים המשותפים וטיפול בליקויים מסוימים בדירה".

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הביע את שמחתו על כך "שלצעירי הרצליה תהיה האפשרות להמשיך לגור בעיר המשלבת איכות חיים, בילויים וחינוך, ולהמשיך לגור, במחיר שפוי, בעיר בה גדלו והתחנכו".

 

בחברת דירה להשכיר התיחסו לכך שרוב הדירות יועדו לבני העיר הרצליה ואמרו כי, "המכרז בהרצליה נבנה בהתאם לתב"ע ייחודית שקבעה כי כל הפרויקט ישווק לזכאי משרד השיכון ונתנה עדיפות לבני המקום. התב"ע נקבעה בהתאם לתקנות רמ"י שהיו תקפות באותה העת. בתוכניות הקרובות והבאות, הדברים ישתנו, גם בתמהיל הפרויקט וכך שיעורם של בני המקום יעמוד על מחצית מתוספת השב"ס (הקלות הנתינות ליזם ומאפשרות להגדיל את מספר הדירות בפרויקט, ד"ל)".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x