$
חדשות נדל"ן

ועדה של משרד הפנים המליצה להימנע מאיחוד כוכב יאיר וצור יצחק

כוכב יאיר, שנמצאת באשכול הסוציו־אקונומי התשיעי, התנגדה לאיחוד בטענה שהמרקם העירוני של צור יצחק יחמיר את המצב הכלכלי של המועצה, שנמצאת בגירעון תקציבי

אביב גוטר 08:5512.07.16
ועדת גבולות שמשרד הפנים מינה לפני שנה וחצי כדי לבחון איחוד בין המועצה המקומית כוכב יאיר־צור יגאל והיישוב צור יצחק, ששייך למועצה האזורית דרום השרון, המליצה להימנע מאיחוד כזה, כך נודע ל"כלכליסט". הוועדה, בראשות פרופ' יוסי רענן, סיימה את עבודתה לפני כשלושה חודשים, אולם משרד הפנים נמנע מפרסום מסקנותיה, ובמקום זאת העביר את הנושא לבחינת ועדה גיאוגרפית קבועה, אך זו טרם הוקמה.

 

ועדת הגבולות הוקמה כדי לבחון אם איחוד הרשויות יצמצם את ההוצאה הציבורית וייעל את תפקוד הרשויות. לפני כחמישה חודשים הרחיב משרד הפנים את מנדט הוועדה כדי שתבחן גם את האפשרות שצור יצחק, שבקרוב יתגוררו בו יותר מ־10,000 אנשים, יהיה יישוב עצמאי.

שימי אליאל, ראש המועצה המקומית כוכב יאיר־צור יגאל. "ניסיון לגנוב את הוועדה" שימי אליאל, ראש המועצה המקומית כוכב יאיר־צור יגאל. "ניסיון לגנוב את הוועדה" צילום: אלכס קולומויסקי

 

כוכב יאיר, שנמצאת באשכול הסוציו־אקונומי התשיעי, התנגדה לאיחוד בטענה שהמרקם העירוני של צור יצחק יחמיר את המצב הכלכלי של המועצה, שנמצאת בגירעון תקציבי. כעת חוששים בכוכב יאיר מאי־פרסום המסקנות. "זה מחזק את ההערכה שיש ניסיון 'לגנוב את הוועדה' בחושך — ולעשות מחטף. לא ניתן שתקום פה עיר בסגנון הולילנד 2", אומר ראש המועצה שימי אליאל.

 

ממשרד הפנים נמסר: "ועדת הגבולות אכן סיימה עבודתה, אך טרם התקבלה החלטה. הסוגיה, כולה או חלקה, תידון בוועדה הגיאוגרפית שתוקם באזור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x