חדשות נדל"ן

לראשונה: מכרז של מחיר למשתכן ביהודה ושומרון

עיתוי פרסום המכרז בקריית ארבע הוא ברקע לפיגוע בעיר ולהכרזת רה"מ ושר הביטחון על קידום תכניות בנייה ביו"ש במענה לגל הטרור. האפשרות להאצת הבנייה ביו"ש כבר זכתה לביקורת מצד מחלקת המדינה האמריקאית: "אם זה נכון, מדובר בצעד שיטתי להשתלטות על קרקעות פלסטיניות"

אביב גוטר 10:4906.07.16

רשות מקרקעי ישראל פרסם אתמול (ג') לראשונה מכרז במסגרת תכנית מחיר למשתכן ביהודה ושומרון. על פי ההודעה, משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, והממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש באזור יהודה ושומרון מזמינים קבלנים להגיש הצעות לבניית 42 יחידות דיור במתחם אחד בשכונת גבעת החרסינה בקרית ארבע.

 

למרות שמדובר במכרז ממוחזר, עיתוי מועד הפרסום מגיע על רקע הפיגוע בעיר, וייתכן שיש בו להצביע על סיום הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.

 

 

 

בתחילת השבוע הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן על קידום תכניות בנייה בהיקף של 800 יחידות דיור במעלה אדומים וירושלים, זאת במטרה לתת מענה לגל הטרור. כיום ישנה הקפאת בנייה שקטה ביהודה ושומרון כבר מספר שנים שבאה לידי ביטוי בעיכוב תכניות בנייה במוסדות התכנון.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו. התשובה לגל הטרור - מחיר למשתכן ראש הממשלה בנימין נתניהו. התשובה לגל הטרור - מחיר למשתכן צילום: אלכס קולומויסקי

 

על פי גורמים במערכת הפוליטית, ביום א' צפויה לדון ההמשלה על הצעת מחליטים שמקדם משרד ראש הממשלה יחד עם משרדים נוספים לפיתוח אזור יהודה ושומרון להגדלת היצע יחידות הדיור ופיתוח התשתיות באזור. גם קריאותיהם שר האוצר משה כחלון ושר החינוך נפתלי בנט להגביר את הבנייה בירושלים מצביעות על כך שייתכן והקפאת הבנייה השקטה עשויה להסתיים.

 

דובר מחלקת המדינה האמריקנית ג'ון קירבי התייחס אמש לדיווחים על האצת הבנייה ביו"ש ואמר: "אם זה נכון, מדובר בצעד שיטתי להשתלטות על קרקעות פלסטיניות. צעדים אלו מערערים את הסיכוי לפתרון שתי מדינות לשתי עמים. אנו מתנגדים לצעדים כאלו אשר אינם מועילים לתהליך השלום."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x