$
התחדשות עירונית

תל אביב: אושרה תוכנית פינוי-בינוי בשכונת נווה שרת

הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית לבניית 370 דירות חדשות במקום 128 דירות קיימות. את התוכנית יזמו דיירי המתחם

אביב גוטר 16:0007.06.16

הועדה המחוזית תל אביב אישרה את תכנית פינוי-בינוי מתחם "הצנחנים" בשכונת נווה שרת בתל אביב.

 

התכנית הוגשה לפני כשנה וחצי בשם דיירי המתחם באמצעות החברה לפיתוח והתחדשות עירונית וחברת הניהול וקסמן גוברין גבע. התכנית כוללת בניית 370 יחידות דיור ב 4 בניינים חדשים מתוכם 2 מגדלים בני 25 קומות כל אחד ו 2 בניינים נוספים בני 7 קומות כל אחד, והן יחליפו את של 128 יחידות דיור הקיימות ב 8 בניינים.

 

את ההליך ההתחדשות עירונית יזמו כאמור הדיירים עצמם, כאשר בעוד כחודשיים הם צפויים לפרסם מכרז לבחירת יזם אשר יתקשר עם הדיירים בהסכם.

 

הריסת לצורך פינוי בינוי בנווה שרת (ארכיון) הריסת לצורך פינוי בינוי בנווה שרת (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

לדברי אדריכל גיל שנהב, מבעלי החברה לפיתוח והתחדשות עירונית: "אישורה המהיר של התכנית הינו עדות לכך שבעבודה הרמונית של הועדה המקומית, הועדה המחוזית, הדיירים ואנשי המקצוע מטעמם ניתן לאשר תכניות גדולות בתוך זמן קצר. מדובר גם בפירותיו של מסמך המדיניות להתחדשות עירונית של עיריית תל אביב לשכונת נווה שרת. הכנתו של מסמך כזה יצרה את האפשרות לתכנן פרויקט איכותי על פי עקרונות וחזון העירייה וצרכי הפרויקט באופן מדויק ובלי עיכובים מיותרים."

 

לדברי אדריכלית גלי דולב, שותפה מנהלת בחברת וקסמן גוברין גבע המנהלת את הפרויקט: "הפנייה ליזמים עם תכנית בתוקף ודיירים מאוגדים באמצעות מכרז היא מצב קלאסי בו כולם מרוויחים. היזמים מקבלים וודאות מירבית והדיירים מקבלים את התמורה המיטבית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x