$
חדשות נדל"ן

קבוצת שלמה השלימה עסקה לרכישת מרכז מסחרי בצפון גרמניה

זרוע הנדל"ן של הקבוצה מדווחת הבוקר על השקעה של 47 מיליון שקל ברכישת פאואר סנטר המשתרע על פני 14 מ"ר בעיר קיל. דמי השכירות הצפויים משקפים תשואה של 10% על ההשקעה

אמיתי גזית 10:5208.05.16

זרוע הנדל"ן של קבוצת שלמה דיווחה הבוקר (א') על רכישת מרכז מסחרי בעיר קיל שבצפון גרמניה. על פי ההודעה החברה תשקיע 11 מליון יורו שהם כ-47 מליון שקל, בפאור סנטר המשתרע על כ-14 אלף מ"ר שבו שלושה שוכרים גדולים עם חוזים לכ-8 שנים. הבולטת שבהם היא חברת הריהוט POCO שאחראית לכ-60% מהכנסות השכירות במתחם.

 

דמי השכירות השנתיים הצפויים להתקבל, יעמדו על כ-4.6 מיליון שקל ומשקפים תשואה של כ-10% על ההשקעה. התשואה על ההון המושקע, לאחר תשלומי ריבית וקרן לבנק המלווה, צפויה לעמוד על כ-15%. העסקה תמומן באמצעות הון עצמי של כ-13 מיליון שקל (כ-3 מיליון יורו) והלוואה מבנק גרמני של כ-34 מיליון שקל (כ-8 מיליון יורו). ההלוואה הינה לעשר שנים בריבית קבועה של 2.3%, פירעון קרן שנתי של 4% לשנה וללא זכות חזרה (Non-Recourse).

 

רייף. "ממשיכים ברכישה ופיתוח הפעילות בגרמניה" רייף. "ממשיכים ברכישה ופיתוח הפעילות בגרמניה" צילום: נתן בן זאב

 

שלמה נדל"ן היא חברה פרטית מדווחת, בבעלות משפחת שמלצר, שנוסדה בשנת 2007 במטרה לרכז את פעילות הנדל"ן של הקבוצה. מנכ"ל ויו"ר החברה הוא ישראל רייף. החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב והמלונאות בישראל ובאירופה, בדגש על גרמניה. החברה עוסקת באיתור ורכישה של נכסים מניבים ונכסים מלונאיים שבכוונתה לשפץ ולשדרג ולהפעיל כנכס מלונאי ובמשולב עם מתחמי משרדים ומבנים מסחריים.

 

ישראל רייף, יו"ר ומנכ"ל החברה: "לאחר השלמת הפיתוח וההשבחה של הנכסים העיקריים אשר התבטאו בתוצאות החברה לשנת 2015 ובגידול בהון העצמי בשנים האחרונות, אנו ממשיכים ברכישה ופיתוח הפעילות בגרמניה שאנו רואים אותה כמשלימה לפורטפוליו של החברה בישראל תוך מתן דגש על נכסים איכותיים ותשואה ראויה בערים מובילות. הנכס ממוקם במיקום טוב, השוכרים הינם שוכרים בעלי חוסן פיננסי והמימון הינו בתנאים אטרקטיביים מאוד, בדגש על תקופת המימון. הפער בין התשואה הגבוהה על הנכס (NOI) לריבית יאפשר להציג רווח שנתי יפה מהנכס ותשואה של כ-25% על ההון (לפני תשלום קרן)".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x