$
חדשות נדל"ן

במקום אצטדיון כדורגל: ייבנו 1,500 יחידות דיור ביפו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ת"א החליטה לשנות את ייעודו של חלק משטח שנקבע לצרכי אצטדיון כדורגל. התוכנית שתכלול בניינים בני 15 ו-8 קומות, תהפוך את רחוב שלבים לעורק תנועה ראשי המקשר בין כל שכונות הדרום

אביב גוטר 16:2803.03.16

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב החליטה השבוע לשנות את ייעודו של חלק משטח ביפו שנקבע לצרכי אצטדיון כדורגל – להקמת 1,500 יחידות דיור. התוכנית מהווה המשך לתכנון ופיתוח התחדשות עירונית בדרום העיר תל אביב יפו מתוך ההבנה כי דרום העיר יהפוך למוקד מגורים חדש.

 

בשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב יפו, הוחלט לקדם תוכנית שתתאים לצרכים ולתפישות העירוניות הנוכחיות. התוכנית המוצעת הולמת את הכוונות התכנוניות שגובשו במסגרת תוכנית המתאר הכוללנית של העיר שתהפוך את רחוב שלבים לראשי המקשר בין כל שכונות הדרום, תוך יצירת מרקמי מגורים ויהווה עורק תנועתי ומסחרי ראשי. יחידות הדיור שייבנו לאורך ציר שלבים יהיו עד 15 קומות מעל חזית מסחרית הפונה לציר שלבים. המשך השכונה מערבה יורכב מבניינים בגובה של עד 8 קומות, תוך שמירה על רציפות השטחים הפתוחים לכל אורך התוכנית. הדבר יאפשר תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים, תוך חצייה מינימלית של צירי תנועת רכבים.

יפו יפו צילום: דוד הכהן

 

השכונה תוקם בחלק מהשטח שהוקצה לתוכנית, כ-160 דונם ממערב ולאורך רחוב היינריך היינה ומדרום לרחוב נס לגויים בשטח הנמצא בבעלות משותפת של רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב, שני שליש ושליש בהתאמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x