$
חדשות נדל"ן

הרצליה: נחתם הסכם גג לבניית 7,800 דירות שישווקו בשיטת מחיר למשתכן

על פי ההסכם, מתוכננת בנייה בשלושה מתחמים חדשים: גליל ים שבו ייבנו כ-3,000 יחידות דיור, במתחם אפולוניה ייבנו כ-3,000 דירות ובקריית שחקים, מתוכננת בנייה של כ-1,800 דירות

אמיתי גזית 13:2319.01.16

נחתם הסכם הגג לבניית כ-8,000 דירות שישווקו בשיטת מחיר למשתכן בהרצליה. במסגרת ההסכם תממן רשות מקרקעי ישראל הקמת שני מחלפים משמעותיים, הרחבת רחוב ז'בוטינסקי, ותסייע במימון הקמת פארק חדש. על פי ההסכם, מתוכננת בנייה בשלושה מתחמים חדשים: גליל ים שבו ייבנו כ-3,000 יחידות דיור, מתוכו קרקע לבניית 1,700 דירות מתוכן שתשווק כבר בשבועות הקרובים. בנוסף, במתחם אפולוניה ייבנו כ-3,000 דירות ובקריית שחקים, מערבית לקניון שבעת הכוכבים, שבה מתוכננת בנייה של כ-1,800 דירות.

משה פדלון ראש עיריית הרצליה משה פדלון ראש עיריית הרצליה צילום: נמרוד גליקמן

 

המחלפים שיוקמו במימון רשות מקרקעי ישראל הם מחלף הרב-מכר ואפולוניה, שניהם על כביש 2. בנוסף תממן רשות מקרקעי ישראל את הרחבת רחוב ז'בוטינסקי וכן את עיקר עלויות הפיתוח במתחם גליל ים, מתחם אפולוניה ומתחם קריית שחקים. בנוסף, תשקיע רמ"י 70 מיליון שקל בהקמת פארק מטרופוליני בגליל ים. כמו כן, תממן הרשות, בקריית שחקים, כניסות ומעברים תת קרקעיים.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "זהו הסכם שעתיד לחולל שינוי מהפכני בעיר והוא הושג הודות לשיתוף הפעולה הטוב בין העירייה ומשרד האוצר. אני שמח שהצלחתי להביא לכך שתושבי העיר יזכו ליהנות מכמות כה גדולה של דירות על מנת שנוכל להשאיר את בני הדור הצעיר בהרצליה שבה הם יפתחו את עתידם, וכמו כן ניתן פתרונות דיור גם למי שרוצים לשפר את מגוריהם וגם לבני הגיל השלישי. פדלון הדגיש כי "להסכם יש גם השלכות עצומות על המשך תנופת הפיתוח של העיר ועל איכות החיים של כולנו עם ההשקעה הרבה של המינהל בתשתיות, בכבישים, במחלפים ובהקמת פארק מטרופוליני, כל אלה יעמדו לרשות התושבים ולמענם".

 

שר האוצר, משה כחלון: "בלי מהפיכת מחיר למשתכן והפסקת הספסור בקרקעות, הזוגות הצעירים לא היו יכולים אפילו לחלום על דירה בהרצליה. הדירות בעיר ימכרו לזוגות הצעירים בהנחות של מאות אלפי שקלים. הטיפול במשבר הדיור הוא דרך ארוכה אבל גם דרך ארוכה צריך להתחיל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x