$
חדשות נדל

המיליארדר הקנדי ג'רי שוורץ רכש שני בניינים לשימור בת"א ב-100 מיליון שקל

המבנים ברחוב רוטשילד 55 וברחוב בצלאל יפה 7 נרכשו מידי יורשים ובהם משפחתו של פרופ' משה מני לשעבר סגן יו"ר טבע; מלבד שני המבנים הללו מחזיק שוורץ בעוד שני בניינים בשדרות רוטשילד

דותן לוי 12:2606.10.15

איש העסקים היהודי הקנדי ג'רי שוורץ רכש בימים אלה שני בניינים לשימור בתל אביב בסכום מוערך של כ-100 מיליון שקל.

 

מדובר בבניין בשדרות רוטשילד 55 והמבנה הצמוד לו, ברחוב בצלאל יפה 7. שני הנכסים נרכשו ממשפחתו של פרופ' משה מני, לשעבר סגן יו"ר חברת טבע.

 

הבניין ברחוב רוטשילד הנקרא 'בית ולקובסקי' נבנה בשנת 1932, ובו התגורר בעבר המשורר שאול טשרניחובסקי. בניין זה עומד למכירה שנים ארוכות, ב-2008 דרשו עבורו בעליו כ-22 מיליון דולר. הבניין ברחוב בצלאל יפה נקרא 'בית אופטולקה-מני' ושימש עד לאחרונה כמבנה הנהגת תנועת השומר הצעיר.

  

שדרות רוטשילד 55 תל אביב שדרות רוטשילד 55 תל אביב צילום: לימור צור מגן

 

מלבד שני המבנים הללו מחזיק שוורץ בעוד שני בניינים בשדרות רוטשילד. האחד בית 'קרן הישג' ברוטשילד 46 (לשעבר משכנה של השגרירות הרוסית), המשמש כיום בעיקר לפעילותו הפילנתרופית, והבניין הסמוך לו, 'בית נפרסטג' בשדרות רוטשילד 48, בו נבנה בימים אלה מלון בוטיק יוקרתי בשותפות עם חברת R2M בעליה של מלון מונטיפיורי והבראסארי.

 

שני המבנים נמכרו במסגרת עסקה אחת, כאשר הבניין ברחוב רוטשילד 55 נמכר בכ-10% מתחת למחיר שנדרש עבורו. שני הבניינים מושכרים כרגע בשכירות לטווח קצר של כחצי שנה.

 

אביב בושינסקי, נציגו של שוורץ בישראל, ניהל את המשא ומתן לרכישת הנכסים. לדבריו, בשלב זה טרם הוחלט על ייעודם העתידי של הנכסים שזה עתה נרכשו. את העסקה מטעם הרוכשים ליווה משרד עורכי הדין קורן גרודברג ושות' ומטעם המוכרים משרד עורכי הדין הרטבי, בורנשטיין, בסון ושות'.

 

ג'רי שוורץ ורעייתו הת'ר רייסמן, נמנים עם בכירי הקהילה העסקית בקנדה ומתומכיה הבולטים של הקהילה היהודית המקומית. שוורץ הקים את חברת ONEX ומשמש בה מנכ"ל ויו"ר. זו חברת האחזקות הגדולה בקנדה, המנהלת נכסים בהיקף של 22 מליארד דולר ומשקיעה במגוון רחב של תחומים עסקיים. רעייתו, הת'ר רייסמן היא המנכ"ל והבעלים של Indigo רשת חנויות הספרים והמוזיקה הגדולה בקנדה. בני הזוג הקימו לפני כעשר שנים את 'קרן הישג' בישראל ומאז פעילים מאד בתחום הפילנתרופיה בארץ, בעיקר בתחום החינוך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x