שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

חולדאי ופורום 15 הערים בברכה לשנה החדשה: היזהרו מתמ"א 38

באגרת שנשלחה ל-1,700 איש נראה איור של עיר צפופה מוצפת פרויקטים של תמ"א 38 ונכתב בה: "בקרוב - 465 ימים בשנה בחסות תמ"א 38", כלומר, תמ"א 38 מאפשרת להגדיל כל דבר, גם אם אין בכך הגיון וטעם. פורום הערים הגדולות מתנגד לתוכנית תמ"א 38

אמיתי גזית 17:2003.09.15

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ופורום 15 הערים העצמאיות ממשיכים במאבקם נגד תוכנית תמ"א 38, תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה ותוספת בנייה.

 

באגרת שנה טובה ששלחו חולדאי והפורום כמנהגם מידי שנה, נראה איור של עיר מלאה באתרי בנייה של תמ"א 38 שגורמים צפיפות ועומסי תנועה. במטרה להמחיש את האבסורד שלדעתם מאפיין את התוכנית שנועדה לחזק מבנים מפני רעידות אדמה, נכתב "בקרוב - 465 ימים בשנה בחסות תמ"א 38". כלומר, תמ"א 38 מאפשרת להגדיל כל דבר, גם אם אין בכך הגיון וטעם.

 

פורום ה-15 הוא התארגנות של ערים גדולות המגדירות עצמן עצמאיות משום שאינן מקבלות מענקי איזון או פיתוח מהמדינה, ולפיכך נשענות על משאביהן. בשיחה עם "כלכליסט"הסביר מנכ"ל הפורום, עו"ד איתן אטיה, כי האגרת מוענה לרשימת תפוצה של כ-1,700 כתובת דוא"ל של חברי כנסת, שרים, מנכ"לי משרדי ממשלה, ראשי ערים ועוד.

 

 

לדבריו, ראשי הערים מתנגדים לתמ"א 38 במתכונתה הנוכחית מכמה טעמים: היא יוצרת קיטוב חברתי בין שכונות שבהן יש כדאיות כלכלית לממש אותה לאחרות; היא אינה עונה לצורך שלשמו נוצרה - חיזוק מפני רעידת אדמה, שהרי דווקא באזורי הסכנה למשל, בית שאן, טבריה או אילת שיעור המימוש שלה אפסי; בנוסף גורסים בפורום שיש נטיה מוגזמת לתת ליזמים את מקסימום זכויות הבנייה גם אם אין הצדקה לכך, וגם כאשר הדבר כרוך בעומס מוגזם על תשתיות עירוניות; כמו כן טוענים בפורום כי תמ"א 38 גורמת לעקיפתן של תוכניות מתאר מקומיות.

 

מסמך המפרט את כל אותן בעיות והצעה לתוכנית אחרת שתאפשר את מימוש מטרותיה של תמ"א 38 תוך הפחת הנזקים, הוצג בפני גורמים ממשלתיים וכן בפני ועדת עורכים הבוחנת בימים אלה שינויים בתמ"א 38.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x