$
חדשות נדל"ן

המשפחה האחרונה בשטח של משפחת כוזהינוף בגבעת עמל בת"א תפונה בתחילת ספטמבר

בית המשפט הורה על פינוי חלק מבני המשפחה מהשטח עד ה-10 באוגוסט, אך לאחר שסירבו נפתח נגדם תיק בהוצאה לפועל והוצאו צווי פינוי ל-6 בספטמבר

דותן לוי 16:0519.08.15

המשטרה תפנה ב-6 בספטמבר את משפחת ז'אן, התושבים האחרונים שנותרו בשטח של משפחת כוזהינוף בגבעת עמל בתל אביב. כך עולה מצווי ההוצאה לפועל שניתנו למשפחה השבוע.

 

הקרקע מתחלקת לשני מתחמים עיקריים, הקרקע שבבעלות אלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה שבה בוצעו מספר פינויים, אך עדיין מתגוררות בה משפחות רבות והקרקע של כוזהינוף שכאמור פינויה הושלם.

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את ערעור המשפחה בחודש יולי וקבע כי הפינוי יתבצע עד לנובמבר 2015 בתמורה לפיצוי של כ-250 אלף שקל. פסק הדין ניתן להורי המשפחה ופינוי זה יתבצע כמתוכנן.

 

במקביל, לילדיהם היה פסק דין נפרד אשר הורה להם פינוי ב-10 לאוגוסט, אלא שהם סירבו להתפנות והוצאו להם צווי פנוי עדכניים ל-6 בספטמבר.

 

מאחר שמדובר במשפחה האחרונה על הקרקע, מיד עם פינוי המתחם צפויה משפחת כוזהינוף לקדם את הבנייה בו. לאחרונה אישרה עיריית ת"א בקשה של משפחת כוזהינוף לשינוי התב"ע, הכוללת בניית בניין אחד במקום שני בניינים וכן ציפוף הדירות, בהתאם לכך גדל מספר יחידות הדיור מ-146 ל-175 יחידות דיור.

 

פינוי שכונת גבעת עמל בתל אביב (ארכיון) פינוי שכונת גבעת עמל בתל אביב (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

 

 

משפחת כוזהינוף רכשה את הקרקע מהמשפחות אברמוביץ וזיתוני ב-190 מיליון שקל לאחר שענבל אור שהחזיקה באופציה למתחם, לא הצליחה לממש אותה במשך תקופה ארוכה ולאור זאת הקרקע יצאה למכירה. לדברי עו"ד טל בננסון, המייצג את כוזהינוף בהליכים, "המשפחה סירבה לכל מו"מ ולכן גם לא הוצע לה כלום".

 

תגובת ועד הפעילים בגבעת עמל:

 

"מדינת ישראל שלחה את תושבי גבעת עמל למקום ב-1947 אך מעולם לא טרחה להסדיר את מעמדם בקרקע, לפיכך בית המשפט לא מסוגל לספק צדק לתושבים הוותיקים והוא הזירה שבה התושבים מנושלים מזכויותיהם ההיסטוריות ובאמצעותו התושבים מושלכים מבתיהם ללא הבטחת דיור חלופי.

 

"רק לאחרונה, הוביל יו"ר תנועת ש"ס בתל אביב, חבר המועצה מר נתן אלנתן, מהלך בעירייה שבמסגרתו אושרה למשפחת כוזהינוף תוספת של 29 דירות יוקרה במגדל שתבנה בגבעת עמל וזאת מבלי שתדאג לפיצוי הולם לכל המשפחות בשטחה.

 

"תושבי גבעת עמל יפגינו ביום ראשון ב-20:30 מול ביתו של מר אלנתן, בקריאה למפלגת ש"ס לעמוד בהתחייבות שלה ממסע הבחירות ולמלא באמונה אמיתית תפקיד היסטורי בגבעת עמל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x