$
חדשות נדל

אחרי 15 שנה: פינוי בינוי בפלורנטין יאפשר בנייה של 250 דירות חדשות

מדובר בתוכנית למערב השכונה, בין הרחובות גבולות, מטלון ואברבנל; 15 שנה אחרי שאושרה התב"ע, הושגו הבנות בין היזמים ל-70 בעלי הדירות שיתפנו

דותן לוי 16:2115.07.15

התקדמות בפרויקט פינוי בינוי בשכונת פלורנטין. 15 שנים לאחר שאושרה התב''ע למתחם 'גבולות' שבשכונה שבתל אביב, הושגו כעת גם הבנות בין היזמים לבין הנציגות הרשמית של המתחם המייצגת את בעלי הזכויות. בזמן הקרוב צפוי להיחתם עימם הסכם תגמולים שיאפשר את תחילת העבודות במקום.

מתחם 'גבולות' משתרע על שטח של 6 דונמים הנמצאים בין הרחובות מטלון- גבולות- אברבנל וכולל שלושה בנייני רכבת ישנים בהם 72 יחידות דיור בגודל 65 מ''ר האחת, בתי מלאכה ומחסנים בעלי גגות מאסבסט. במקומם, ייבנו שלושה בניינים בני 8 קומות כל אחד, אשר יכללו כ-250 דירות חדשות וכן 2,000 מטר שטחי מסחר.

 

המתחם מתחלק ל-3 מתחמי משנה כאשר בכל אחד יבנו דירות בגודל 65 מ"ר והקומות העליונות יהיו בשטח של 90 מ"ר ויכללו מרפסת בשטח 50 מ"ר. בנוסף יכללו הבניינים החדשים חניות תת קרקעיות.

 

בתי מלאכה בפלורנטין בתי מלאכה בפלורנטין צילום: אוראל כהן

 

יזמית הפרויקט היא חברת NSA, של היזם ניסים אסייג. מדובר בקרקע היחידה באזור פלורנטין שיש לה תב"ע מאושרת והאתגר המרכזי שמנע את תחילת העבודות ב-15 השנים מאז אושרה התב''ע, היה השגת הסכמת הדיירים. מודל התגמולים, במסגרתו הצליחו הצדדים להגיע להבנות נוהל על ידי השמאית נחמה בוגין והאדריכל מוטי כסיף ממשרד ברעלי-לויצקי-כסיף נבחר ללוות את הפרויקט. דירות באזור זה נמכרות כיום במחיר של כ-31 אלף שקל למ"ר ועל פי הערכת היזם אלה יהיו המחירים גם בפרויקט זה.

 

לדברי ניסים אסייג, "התכנון החדש בפרויקט יגדיל את היצע הדירות במתחם בלמעלה מ-300 אחוזים. השבוע תועבר תכנית המתחם לועדה במשרד השיכון לצורך הכרזתה כפינוי בינוי במסלול מיסוי במטרה לקבל את הטבות המס. הפרויקט הציג בפנינו אתגר מורכב, לאחר למעלה מ-15 שנים בהן ניסו יזמים שונים להגיע להידברות עם התושבים, הגענו עם מרבית התושבים להסכמות. בימים אלו אנו נמצאים בשלבים סופיים של אישור מודל התגמול עם הדיירים, שלאחריו תחל החתמתם על הסכמים סופיים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x