$
חדשות נדל

מהנדס העיר רמת גן לשעבר עובר לעבוד אצל ענבל אור

חיים כהן, שפרש בנובמבר, מונה לדירקטור בחברה המקיימת מו"מ בלפחות חמישה פרויקטים בעיר. חוק השירות הציבורי קובע תקופת צינון של שנה. כהן: "לא אעסוק בנושאים הקשורים לר"ג למשך שנה"

אמיתי גזית 06:5407.04.15

חיים כהן, ששימש מהנדס העיר ברמת גן עד נובמבר, מונה שלשום לדירקטור בחברת אינוונטק סנטרל שבשליטת ענבל אור. כהן עבד בעירייה 35 שנה. חוק השירות הציבורי, דורש מבכירים שפרשו צינון של שנה בטרם יעסקו בעניינים הקשורים לרשות שבה כיהנו בעבר. אינוונטק דיווחה לאחרונה כי היא מקיימת משא ומתן עם דיירים בחמישה פרויקטי התחדשות עירונית (תמ"א 38/2) ברמת גן. חיים כהן אמר ל"כלכליסט" כי אינו מתכוון לעסוק בנושאים הקשורים לרמת גן עד שתעבור שנה מסיום עבודתו: "ענבל אור יודעת, אלה כללי הצינון על פיהם אין מניעה חוקית שאקבל על עצמי את המינוי כדירקטור".

ענבל אור ענבל אור צילום: גיא הכט

 

חברת אינוונטק מסרה: "מינויו של חיים כהן מבוסס על ניסיונו המקצועי העשיר בפרויקטים של התחדשות עירונית".

בתקופת כהונתו של כהן נחשבה רמת גן למובילה בהיקף פרוייקטי תמ"א 38. עליזה זיילר, מהנדסת העיר שהחליפה את כהן, עצרה את מתן היתרי הבניה כדי לבחון אותם מחדש. על פי דו"ח של משרד הפנים מ־2013 העניקה הועדה המקומית לתכנון ובניה ברמת גן היתרים ל־40 פרויקטים, יותר מכל עיר אחר בארץ. זיילר: "פרויקטים נעצרו ותכננו מחדש כי מה שהיה עד עכשיו לא עומד בשום סטנדרט. קשה לי לראות מהנדס עיר שיאפשר זאת". ראש עריית רמת גן ישראל זינגר אמר ל"כלכליסט" "גם אם החוק מתיר זאת, אם יש לענבל אור פרויקטים ברמת גן זה לא ראוי. אם מישהו חושב שמינוי דירקטור יעזור בקידום פרויקטים הוא טועה. כל פרויקט ייבדק בשבע עיניים. מהרגע שהתחלף מהנדס העיר, מדיניות הבניה "בנה כפי יכולתך" השתנתה". לדברי עו"ד חגי אשלגי ממשרד אשל, אשלגי, רוזן: "אם היה קשר בין תפקידו של מהנדס העיר לבין זכויות שביקשה החברה, אסור לו לפחות שנה מיום פרישתו לעבוד איתה, אלא אם קיבל היתר מיוחד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x