שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אזורים הודיעה שתבטל הקמת מגדל המגורים הגבוה בישראל

החברה הודיעה למאה רוכשי הדירות בפרויקט כי הם יכולים לקבל את המקדמות שהפקידו בסכום של 7% מהדירה, וזאת מאחר שלא השיגה היתרים מהעירייה. בעירייה טוענים כי אין כוונה לבטל את הפרויקט, וייתכן שמדובר באמצעי להפעלת לחץ

גולן חזני 06:5909.03.15

חברת אזורים ביטלה באופן מפתיע את הקמת מגדל המגורים הגבוה בישראל לאחר שכבר שיווקה כשליש מהדירות. ל"כלכליסט" נודע כי החברה הודיעה לרוכשי הדירות כי הם יכולים לקבל את המקדמות שהפקידו בחשבון המיוחד בסכום של 7% מערך הדירה, בחזרה, או לחילופין לרכוש דירה בתנאים נוחים ובהנחה באחד הפרויקטים האחרים של החברה בארץ.

 

 

הסיבה לביטול הבנייה לדברי מקורבים לחברה היא עיכובים בקבלת ההיתר מעיריית רמת גן ודרישות חדשות של העירייה כתנאי למתן ההיתר. מקורבים לחברה וכן לחברות נדל"ן אחרות ברמת גן טוענים לקושי בהתנהלות מול העירייה בקבלת היתרים. יצוין כי בסוף 2014 עזב מהנדס העיר חיים כהן את התפקיד ובמקומו מונתה עליזה גרנות שלומדת את הנושא.

 

גורמים בעיר רומזים כי ההחלטה של אזורים קשורה לעובדה שהחברה מכרה 100 דירות בלבד מתוך 338 וייתכן כי היא מחפשת דרך לצאת מהפרוייקט, מה גם שלא השלימה את כל שנדרש ממנה לקבלת היתר. בחברה דוחים טענות אלו ואומרים כי המכירה של 100 דירות נעשתה מפה לאוזן, וכי הפרויקט אמור להיות רווחי ואין שום סיבה להפסיקו מבחינת החברה.

 

החוזים שנחתמו על ידי הרוכשים היו ככל הנראה חוזים מותנים שבהם צויין, לטענת מקורבים לחברה, כי במידה והיתר הבנייה לא יתקבל תוך 18 חודשים מיום חתימת ההסכמים, הרי שהכסף יוחזר לרוכשים עם הצמדה וריביות וההסכם יבוטל. הסכמים אלה נחתמו במהלך 2013 והתקופה מסיימת בימים אלה.

 

הדמיית הפרויקט של אזורים בצומת עלית ברמת גן הדמיית הפרויקט של אזורים בצומת עלית ברמת גן

 

המגדל אמור לקום על חורבות מפעל עלית הישן בצומת עלית ברמת גן. זאת, לאחר שהחברה הגישה בקשה להנפקת היתר בנייה למגדל שיכלול 65 קומות ו־338 דירות ובגובה של 256 מטר. חלק ניכר מהדירות שיוקמו בפרויקט היו אמורות להיות בנות 2־3 חדרים. על הגג תוכנן לקום מצפור שיכלול בית קפה שממנו נשקף נוף פתוח. הקרקע נרכשה על ידי אזורים בדצמבר 2007 יחד עם קבוצת יהלומנים פרטיים.

 

הקרקע, 11 דונם, נרכשה מחברת קרנסט הייטס האמריקאית שבשליטת סאני קהאן, תמורת 80 מיליון דולר. מאז עבר תכנון המגדל כמה גלגולים ולבסוף הוחלט לפצל את זכויות הבנייה למשרדים ולמגורים שחלות על המגרש: אזורים תקים את

מגדל המגורים המתוכנן, ואילו קבוצת היהלומנים תקים את בניין המשרדים המתוכנן בנפרד.

 

מהנדס העיר הקודם תמך בהקמת המגדל וראה בו אמצעי חשוב להגדלת היצע הדירות באזור ביקוש בעיר. עתה תצטרך אזורים להחליט כיצד לנהוג בקרקע: האם לנסות ולמכור אותה או לשנות את בקשת ההיתר לפרוייקט אחר על הקרקע. כרגע ההיתר היחיד שניתן, על ידי מהנדס העיר הוקדם, הינו לחניה של הבניין.

 

מאזורים נמסר: "בגלל גורמים שלא תלויים בחברה, לא התקיימו התנאים המתלים של הסכמי המכר שנחתמו עם הרוכשים, ולפיכך הסכמי המכר פקעו".

 

מעיריית רמת גן נמסר: "בבדיקה שנערכה מול מנכ"ל חברת אזורים לאחר פניית העיתון עולה כי לחברה אין כל כוונה לבטל את הפרוייקט".

 

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x