$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

הלמן־אלדובי וקבוצת קלי מצטרפים לפרברים

שתי החברות יעברו למרכז עזריאלי חולון, שם שכרו כ־4,700 מ"ר בדמי שכירות שנתיים של כ־4.5 מיליון שקל. משרדי פיננסים רבים הועתקו ממרכז תל אביב לאחרונה, ובהם בנק לאומי, אקסלנס, אלטשולר שחם ומיטב דש

דותן לוי 09:0812.02.15

הבריחה של מוסדות פיננסיים ממרכזי העסקים של תל אביב ורמת גן נמשכת: ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות הלמן־אלדובי וקבוצת קלי יעבירו את פעילותם מרמת גן ותל אביב למרכז עזריאלי חולון. החברות שכרו שטחים בבניין D שמוקם בימים אלה במסגרת שלב ב' של הפרויקט, וכולל שני בנייני משרדים בשטח כולל של כ־55 אלף מ"ר. שלב א', הכולל כ־64 אלף מ"ר, כבר אוכלס כמעט במלואו.

 

משרדי בית ההשקעות הלמן־אלדובי ממוקמים כיום במגדלי בסר ברמת גן. החברה חתמה על הסכם שכירות ארוך טווח לתקופה של 10 שנים שלפיו תשכור כ־2,700 מ"ר משרדים ו־70 חניות בחניון התת־קרקעי. דמי השכירות עומדים על כ־70 שקל למ"ר לחודש.

 

קבוצת קלי, מנהלת ההסדרים הפנסיוניים הפרטית, פועלת כיום מבית סונול בדרך מנחם בגין בתל אביב וכמה משרדים נוספים בתל אביב, וכעת תרכז את פעילותה בחולון. החברה תתפרס על שטח של 2,000 מ"ר ותשכור 50 מקומות חנייה. דמי השכירות עומדים על כ־70 ש"ח למ"ר לחודש לתקופה של 11 שנים. המעבר של שתי החברות יתבצע במהלך הרבעון האחרון של 2015.

 

שני המעברים האחרונים הם חלק ממגמה מתמשכת: בעבר הלא רחוק מוסדות פיננסיים נהגו להתמקם באזור הסיטי של תל אביב – רחוב רוטשילד והבורסה לניירות ערך באחד העם, או במוקדים כרחוב מנחם בגין, מגדלי עזריאלי ובהמשך מרכז העסקים של הבורסה ברמת גן. אלא שבשנים האחרונות עוד ועוד גופים העבירו את פעילותם לאזורים חדשים ולא אופייניים לתחום.

  

מגדלי ב.ס.ר, בני ברק מגדלי ב.ס.ר, בני ברק צילום: אוראל כהן

 

כך למשל בית ההשקעות תמיר פישמן עבר מרחוב הארבעה לרמת החייל, בנק לאומי שהעביר חלק ממשרדיו מלב ת”א למתחם ה־BBC בבני ברק, מיטב דש ששכנו בין היתר במגדל המוזיאון ובמגדל דיסקונט בת”א עברו לבניין צ’מפיון בבני ברק, אקסלנס שהעתיקו את משרדיהם ממגדל משה אביב ברמת גן לפתח תקווה, כלל שעברו מ־12 בניינים ובהם שטחים בכלבו שלום ובדרך מנחם בגין בת”א למגדל עתידים, ואלטשולר שחם שעברו משדרות רוטשילד לרמת החייל.

 

הסיבה למעברים היא בין היתר הרצון לחסוך בעלויות השכירות – הגופים גילו שבדמי שכירות מופחתים הם מקבלים בניינים חדישים יותר. האזורים החדשים מספקים גם יותר אפשרות להתפתח עם אפשרות לשכור שטחים נוספים, ובעיקר – ההתפתחויות הטכנולוגיות והפריסה הרחבה של שטחי המשרדים סביב תל אביב, בצירוף עם נגישות משופרת, מייתרים את הצורך להישאר בלב תל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x