שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אושר פרויקט פינוי-בינוי במתחם דפנה בת"א: 1,434 יח"ד ייבנו במקום

הוועדה המחוזית נתנה תוקף לתוכנית במתחם שבין הרחובות ארלוזורוב, דרך נמיר ודפנה, ואשר מאפשרת הריסת שיכוני הרכבת ובניית עוד 1,000 יח"ד על המספר הקיים, במגדלי מגורים בני 30-25 קומות

שירות כלכליסט 10:3302.02.15

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב נתנה תוקף לתוכנית פינוי-בינוי ב'מתחם דפנה' ברחוב ארלוזרוב בתל אביב, אשר תאפשר תוספת של 1,000 יחידות דיור במגדלי מגורים בני 30-25 קומות.

 

 

גבולות המתחם הם הרחובות ארלוזורוב בצפון, דרך נמיר ממזרח, ודפנה והנרייטה סולד ממערב. במקום קיימות 471 דירות ב-21 בניינים טוריים ("שיכוני רכבת") שנבנו בשנות ה-50 של המאה הקודמת, שרובם, כמו גם התשתיות במקום, במצב ירוד.

 

התוכנית מאפשרת הריסתם של המבנים הישנים והקמת 1,434 דירות בשטח עיקרי של כ- 145,000 מ"ר. כך שתאפשר תוספת של כ- 1000 יחידות דיור במתחם, אשר הוכרז על ידי הועדה הממשלתית להתחדשות עירונית כמתחם פינוי-בינוי בדצמבר 2008 וקודם ע"י הוועדה המקומית כשהוא מלווה בשיתוף בעלי הדירות במקום.

 

שיכוני הרכבת במתחם דפנה שיכוני הרכבת במתחם דפנה צילום: אוראל כהן
הדמיית הפרויקט הדמיית הפרויקט

 

התוכנית מציעה חלוקה ל-6 מתחמי מגורים, כאשר בכל מתחם מגדל בן 25 קומות ומבנה מרקמי בן 6 קומות, למעט

המגרש הפונה לרחוב ארלוזורוב בו מוצעות 30 קומות ו-8 קומות בהתאמה. אדריכל התוכנית הינו האדריכל אבנר ישר, הבעלים של משרד ישר אדריכלים.

 

לאורך רחוב ארלוזורוב ודרך נמיר תהיה קומת הקרקע בעלת חזית מסחרית הפונה לרחוב. בנוסף למגורים, יתאפשרו שימושים לתעסוקה ולמלונאות בדופן הפונה לדרך נמיר. סה"כ המסחר והתעסוקה לא יעלה על 15% מסך שטח התוכנית.

 

ממשרד הפנים נמסר כי צורת הבינוי של מגדל ומבנה נוסף לצדו, תאפשר בנייה של מספר רב של יחידות דיור. כמו כן, תמהיל הדירות יהיה מגוון ויכלול הרבה דירות בינוניות וקטנות בשיעור של 20% מסך הדירות, ובנוסף 200 דירות להשכרה. השדרה הירוקה המלווה את רחוב דפנה תישמר ואף תורחב מזרחה, וכן מתוכננות רצועות ירוקות הפתוחות למעבר הציבור שיקשרו בין דרך נמיר לרחוב דפנה.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x