שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אאורה תחדש את קריית אונו

דיירי מתחם האורן בקריית אונו בחרו באאורה ישראל כחברה שתבצע התחדשות עירונית בהיקף של 236 מיליון שקל. 96 דירות ייהרסו ובמקומן ייבנו 234 דירות

דותן לוי 08:3719.01.15

חברת אאורה ישראל בבעלות יעקב אטרקצ'י זכתה במכרז של דיירי מתחם האורן בקריית אונו להקמת פרויקט התחדשות עירונית, כך נודע ל"כלכליסט". את המכרז ערך משרד עו"ד שרקון, בן עמי, אשר ושות' בשם דיירי המתחם ובשיתוף עם ועד הדיירים. הפרויקט צפוי להתבצע כתמ"א 38 סעיף 2 (הריסת הבניין והקמתו מחדש) בבניינים 6–28 ברחוב האורן בעיר.

 

הבניין הקיים הוא בניין רכבת ארוך בן ארבע קומות וכמה כניסות הכולל 96 דירות אשר צפויות להיהרס, ובמקומן ייבנו 234 יחידות דיור ב־4–6 בניינים בני 9–12 קומות בהשקעה כוללת של כ־236 מיליון שקל. את הפרויקט יתכנן אדריכל דרור רימוק.

 

הדיירים החלו להתאחד לפני כשנה ושכרו עו"ד ומשרד אדריכלים. השלב הראשון כלל בדיקת היתכנות מול העירייה, ובהמשך פנו לכמה חברות הפועלות באזור.

 

יעקב אטרקצי יעקב אטרקצי צילום: אייל פרידמן

 

ביום חמישי התקיים כינוס שאליו הגיעו מרבית דיירי המתחם, ולאחר שערכו הצבעה נבחרה אאורה. הסיבה לכך שמדובר בפרויקט של תמ"א 38 ולא פינוי־בינוי נובעת מתוכנית כוללת של העירייה, אשר באמצעות הוועדה המקומית קבעה היכן ניתן לבצע פינוי־בינוי והיכן תמ"א 38.

 

בעלי הדירות במתחם, המתגוררים כיום בדירות בשטח 66 מ"ר, יזכו לדירות 4 חדרים בשטח 91 מ"ר הכוללות גם מרפסת שמש וחניה תת־קרקעית. הקמת הפרויקט צפויה להתחיל בתוך שנה וחצי לאחר קבלת היתרי בנייה. הפרויקט ייבנה כמקשה אחת, כלומר ייהרס בבת אחת ולאחר מכן בניית כל ארבעת הבניינים החדשים תיעשה במקביל.

 

כמו כן דיירי הפרויקט יקבלו ערבות בנקאית מלאה לפי ערך הדירה החדשה, מימון של עלות ההובלה, וכן תשלום דמי שכירות לכל תקופת הפרויקט המוערכת ב־30 חודשים ממועד התחלת הבנייה.

 

קריית אונו. רחוב האורן קריית אונו. רחוב האורן צילום: אוראל כהן

 

אטרקצ'י אמר ל"כלכליסט" כי החברה החליטה לגשת אל המכרז לפרויקט מכיוון שמדובר בפרויקט רחב היקף הכולל יותר מ־200 יח"ד, וכן בזכות ההיתכנות הכלכלית אשר נובעת בין היתר ממחירי הדירות הגבוהים בקריית אונו. לאחרונה קיימה החברה כמה פגישות עם הרשות המקומית כדי להבין מה היקף היחידות שניתן לבנות במתחם.

 

לדבריו, "בתמ"א 38 יש פטור מהיטל השבחה וזה מבחינתנו מקצר את הטווחים. אנחנו נותנים להם דמי שכירות על פי הערכת שמאי מוסכם. אנחנו מממנים לדיירים גם הובלה ונותנים ערבות בנקאית במלוא שווי הדירה החדשה. התחייבנו לבנייה בשלב 1, כלומר הורסים הכל ובונים מחדש, כך שייעדרו מהבתים כ־30 חודשים". הוא הוסיף כי מדובר באחת השכונות המבוקשות בקריית אונו, המהווה מוקד משיכה למשפחות ומשפרי דיור. לאור זאת, דירות 4 חדרים צפויות להימכר סביב 1.8–1.9 מיליון שקל.

 

לאאורה ישראל פרויקטים נוספים של פינוי־בינוי והתחדשות עירונית. פרויקט הדגל של החברה בתחום זה הוא "הגנים התלויים" ביהוד־מונוסון הכולל 900 יחידות דיור ב־15 מגדלים - שמונה מגדלים מתוכם כבר אוכלסו ובקרוב תחל בנייתם של שבעת המגדלים הנוספים. כמו כן, בקרוב החברה עומדת להתחיל פרויקט נוסף בקריית אונו לפינוי־בינוי של מתחם בר יהודה ושלושה פרויקטים ברמת גן וברמת השרון: מתחם שדרות התמרים ברמת גן, פרויקט ברחוב הרא"ה ברמת גן ומתחם אילת ברמת השרון. כל אחד מהפרויקטים הללו כולל מאות יחידות דיור.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x