$
חדשות נדל"ן

ביהמ"ש: אור ירוק למגדל האחרון בפארק צמרת

בית משפט השלום אישר כי ב.ס.ר וקנדה־ישראל יוכלו להקים את המגדל הגבוה בשכונה בתל אביב, וביטל את זכיית אאורה ישראל במכרז לבנייתו

יעל דראל 09:0406.01.15

הסכסוך המשפטי שמנע עד כה את הקמתו של הבניין האחרון בשכונת פארק צמרת בתל אביב, הגיע לקצו. בית משפט השלום בתל אביב קיבל את בקשת הבעלים של המגרש (מגרש 12 - י"ד) - אשר התקשרו עם קבוצת ב.ס.ר ישראל נדל"ן בבעלות נחשון קיויתי, וקבוצת קנדה־ישראל בבעלות ברק רוזן ואסף טוכמאייר - וביטל את הליכי פירוק השיתוף במגרש וכן את הליכי מכירת הקרקע לצדדים שלישיים.

 

המשמעות היא שקבוצת ב.ס.ר וקבוצת קנדה־ישראל יוכלו להקים את מגדל המגורים בחלק הדרומי של השכונה, שעל פי התוכניות צפוי לכלול 189 יחידות דיור ולהיות הגבוה בה - 50 קומות. בכך נדחתה גם בקשה של חברת אאורה ישראל, בבעלות יעקב אטרקצ'י, להכיר בהצעתה לבניית המגדל - כהצעה הזוכה.

 

החלטת בית המשפט מסיימת הליכים משפטיים שנפתחו בשנה החולפת על ידי חלק מבעלי הקרקע, לאחר מחלוקות שהתגלעו בין הצדדים. במסגרת הליכים אלו הוחלט לפרק את השותפות בין הבעלים ולמנות את עו"ד שלמה שחר לכונס נכסים. במסגרת ההליכים שקידם שחר פורסמה הזמנה להגשת הצעות לרכישת המגרש, שאליה ניגשה חברת אאורה ישראל. הצעתה של אאורה לרכוש את מגרש 12 היתה ההצעה היחידה ועמדה על 200 מיליון שקל, לצד הצעתם של בעלי המגרש - אשר בעת התהליך הגיעו להסכמות והחליטו לבטל את בקשתם. החלטת בית המשפט נותנת אור ירוק בפני הבעלים לממש את ההסכמים שאליהם הגיעו עם החברות ב.ס.ר וקנדה־ישראל, ומבטלת את הליכי פירוק השיתוף וכינוס הנכסים במקרקעין. בית המשפט קבע כי יש לקבל את עמדת הבעלים בדבר רצונם בביטול ההליכים.

 

נחשון קיוויתי, מנכ"ל ב.ס.ר נחשון קיוויתי, מנכ"ל ב.ס.ר צילום: עמית שעל

 

את הבעלים ייצגו בהליך מול אאורה עורכי הדין ארי וקסלר, דקלה בצלאל וערן אורבך ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות', וזאת בשיתוף עם עורכי הדין רועי מקוב, נתן מאיר, אמנון קולבק ויוסף עזגד.

 

מאאורה ישראל נמסר בתגובה: "כונס הנכסים פרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת הקרקע. אין לנו ספק כי ההצעה של אאורה ישראל היתה הגבוהה ביותר ודינה היה לזכות. בעלי המגרש עקפו את המכרז והגיעו להסכמים שלטענתם ייתרו את תהליכי המכרז. בית משפט השלום קבע כי זכות הקניין גוברת על זכויות המרכז. אנו סבורים שהחלטה זו ניתנה בטעות, ובכוונתנו לערער בימים הקרובים לבית המשפט ולבקשו להכריז על אאורה ישראל כזוכה במכרז".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x