שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

יוצאים מההקפאה

הבחירות בדרך, חוק מע"מ אפס לא יתממש, והקונים יורדים מהגדר וחוזרים למשרדי המכירות של הקבלנים

עוזי בלומר 08:1906.12.14

הציפייה למימוש חוק מע"מ אפס שלחה את רוכשי הדירות הפוטנציאליים להמתנה של כשמונה חודשים על הגדר, ושוק הדירות נכנס להקפאה. לאחר ההודעה על הכוונה ללכת לבחירות במרץ 2015, וההבנה שחוק מע"מ אפס לא יתממש, החלה זרימת קוני דירות למשרדי המכירות. הביקוש הכבוש של חצי השנה האחרונה יצא לדרך.

כבר בערב יום רביעי האחרון ניכר עומס במשרדי הקבלנים.

 

ליאור ברדוגו מנכ"ל פרי נדל"ן, אמר ל"כלכליסט" שהידיעה שחוק מע"מ אפס יתפוגג, החזירה את השוק לרמת הביקושים הערה של שנת 2013. לדבריו, "המדינה לקחה בעיה, והפכה אותה לגדולה יותר. הלקוחות חשים חוסר אמון במערכת הפוליטית, הם הבינו שהמחירים לא הולכים לרדת, ולכן הם חזרו במטרה לקנות". להערכתו, בשנה הקרובה צפויה התייקרות  של 30 עד 40 אלף שקל ליחידת דיור.

 


 

 

ביום שישי בבוקר ניכרה תנועת מתעניינים ערה במשרדי המכירות בשכונת "פסגות אפק" החדשה בראש העין, שצפויה לכלול כ-14,000 יח"ד. 

 

במשרדי חברת "דונה ראש העין" אמר לנו איש המכירות אביה גרינבלט, שמאז שציבור הרוכשים הבין שחוק מע"מ אפס לא ייצא אל הפועל גדל מספר הפונים, ועיסקאות שהיו בשלב בירורים ראשוניים חזרו לשולחן, לניהול מו"מ ממוקד.

 

לדברי טלי כהן, סמנכ"לית שיווק ב"שפיר מגורים"  ביומיים האחרונים חל זינוק במספר המתעניינים שמגיעים לאתר, וביום שישי בבוקר כבר נסגרו עיסקאות למכירת שתי דירות. לדברי כהן, מכיוון ששום דבר משמעותי לא השתנה בשוק הדיור, וכעת צפוי גל ביקושים, יתבטא הדבר בעליות מחירים.

גם במשרדי "אאורה ישראל" המשווקת את פרויקט "הגנים התלויים" ביהוד מדווחים על עליה גדולה במספר הפונים למשרד המכירות. גיא יגור, סמנכ"ל השיווק של החברה, אמר שהחברה תגברה את מערך אנשי המכירות ותעלה קמפיינים חדשים לשיווק הפרויקטים. יגור ציין, שההתעניינות היא כללית ואינה אופיינית לפלח לקוחות ספציפי. גם להערכתו, ההתעניינות הרבה תיצור ביקושים מוגברים ותביא לעליית מחירים בכל רחבי הארץ.

 

קוני הדירות חזרו לשוק . בתמונה, משרדי אאורה ישראל ביהוד קוני הדירות חזרו לשוק . בתמונה, משרדי אאורה ישראל ביהוד צילום: רותם מלנקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x