$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

גינדי החזקות בדרך לבית העיתונאים בת"א

מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת בית העיתונאים ברחוב קפלן תמורת כ־190 מיליון שקל. הצעתה במכרז השאירה מאחור מתמודדים ובהם טדי שגיא וקנדה־ישראל

יעל דראל 07:5424.11.14

מסתמנת זוכה במכרז בית העיתונאים (בית סוקולוב) בתל אביב: ל"כלכליסט" נודע כי חברת גינדי החזקות מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת הנכס, לאחר שהציעה תמורתו כ־190 מיליון שקל. עם זאת, גם קרן ריאליטי ויוסי אברהמי מנהלים מגעים בניסיון לזכות במכרז. אם גינדי החזקות אכן תזכה היא תגבר בדרך על שורה של הצעות, בין השאר של טדי שגיא, דורון אביב, קנדה־ישראל, יובלים שבבעלות איציק ברוך וכן אקרו נדל"ן שבבעלות צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקובי. מתעניינת נוספת ברכישת הקרקע היא חברת העיר החדשה שבשליטת דרור הלוי, אשר ניגשה למכרז הנוכחי עם הפניקס ובבעלותה גם בית הסופר, הצמוד לבית העיתונאים, שרכשה לפני כשנה בכ־30 מיליון שקל.

הזכייה הצפויה של גינדי במכרז מגיעה כחצי שנה אחרי שהאסיפה הכללית באגודת העיתונאים קיבלה את ההחלטה העקרונית למכור את הקרקע. מתחם בית העיתונאים, המשתרע על פני כ־3.7 דונם במיקום מבוקש בצומת הרחובות קפלן ואבן גבירול בתל אביב, כולל זכויות בנייה של כ־14 אלף מ"ר. התב"ע (תוכנית בניין עיר) במקום מעניקה זכויות בנייה למגדל מגורים בן 17 קומות (כ־95 יח"ד), זאת נוסף לשטחי מסחר ושטחי חניה. באגודת העיתונאים הדגישו מתחילת התהליך כי בכוונתם לשמור לעצמם שטחי משרדים גם במבנה החדש. עם זאת, לפי הערכות, בגינדי החזקות יבקשו להגדיל את זכויות הבנייה במקום.

 

בית העיתונאים בית העיתונאים צילום: אוראל כהן

 

בשטחים שייהרסו במסגרת המהלך ייכללו המבנה של לשכת העיתונות הממשלתית, המבנה של דובר צה"ל שפועל במתחם והמסעדה הממוקמת בחצר המבנה. תקופת החכירה על בית סוקולוב כבר הסתיימה ב־1999; מאז מחזיקה בו האגודה בסטטוס של "מחזיקה ללא חוזה" ולאורך השנים היא צברה חובות של כ־15 מיליון שקל לרשות מקרקעי ישראל עבור דמי חכירה שלא שולמו. בימים אלה מצויה אגודת העיתונאים בהליכים מול רשות מקרקעי ישראל כדי להגיע להסדר על גובה החוב.

 

המכרז הנוכחי מצטרף לשני מכרזים גדולים שבהם זכתה בחודש האחרון גינדי החזקות. המתחם הראשון, ששטחו 2.5 דונם, ממוקם מערבית לרחוב לוי אשכול בגוש הגדול בתל אביב, וגינדי תקים בו 34 יחידות דיור בשני בנייני מגורים בני שמונה קומות. החברה תשלם בעסקה כ־58 מיליון שקל לא כולל מע"מ והוצאות פיתוח. המכרז השני שבו זכתה החברה הוא מכרז כרמי גת בקריית גת, שבו גרפה שלושה מתוך חמישה מתחמים ששווקו. עבור הקרקע תשלם החברה 49.7 מיליון שקל לפני מע"מ ועוד כ־84.5 מיליון שקל הוצאות פיתוח. סכום הזכייה משקף שווי קרקע של כ־160 אלף שקל ליחידת דיור. מגינדי החזקות, שבבעלות ליטל, אבי, גיא, רועי ומנחם גינדי, נמסר כי "בשלב זה יש כמה פערים משמעותיים שמתנהל עליהם משא ומתן, ועדיין לא גובשו הבנות בין הצדדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x