שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

פרויקט ענק לפינוי-בינוי בשכונת גילה בירושלים יוצא לדרך

ל"כלכליסט" נודע שחברת עמידר תשתף פעולה עם היזם ניסים אסייג מחברת NSA בהקמת יותר מאלף דירות

דותן לוי 08:3619.11.14

היזם ניסים אסייג מחברת NSA יקדם בשיתוף עם חברת עמידר פרויקט ענק לפינוי־בינוי בשכונת גילה בירושלים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בפרויקט פינוי־בינוי הנמצא במצב המתקדם ביותר מבין הפרויקטים שנבחנו על ידי חברת עמידר ומשרד הבינוי, במסגרת היוזמה להפוך את עמידר לחברה יזמית - מעין זרוע ביצוע של המשרד. המתחם הוא מרכז קליטה הכולל כיום 288 יח"ד, והוקם בשנות השבעים של המאה הקודמת בתכנון של האדריכל אריה שרון על שטח של 74 דונם. הדירות במתחם הן בשטח ממוצע של 40–90 מ"ר, חלקן מאוכלסות על ידי חברי הקיבוץ העירוני של שכונת גילה וחלקן על ידי עולים יוצאי מדינות ברה"מ לשעבר.

 

הבניינים במקום נמצאים במצב רעוע, ולכן בעירייה רואים דחיפות לקדם את הפרויקט במהירות. התכנון החדש יציע 1,032 יח"ד בשבעה מגדלים של 21 קומות, ארבעה מגדלים של 16 קומות, ארבעה בניינים של ארבע קומות, שלושה בניינים של חמש קומות וכן חמישה מבנים מדורגים. 25% מהדירות יהיו בנות 3 חדרים בשטח של 80 מ"ר, 50% יהיו דירות 4 חדרים בשטח של כ־100 מ"ר ו־25% דירות 5 חדרים בשטח 120 מ"ר. כמו כן ייבנו כ־2,300 מקומות חניה, רובם תת־קרקעיים, ומתחם מסחרי בשטח של כ־1,000 מ"ר. השכונה תוקם כך שהמגורים ייבנו בעיגול החיצוני, ובפנים המעגל ייוותרו מוסדות הציבור הקיימים כגון בית ספר עירוני.

 

ניסים אסייג ניסים אסייג צילום: נמרוד גליקמן

 

לדברי אסייג, 200 מהדירות במתחם הן בבעלות המדינה ומטופלות על ידי חברת עמידר, ואילו 88 הדירות הנותרות הן בבעלות פרטית - מתוכן רוב הדיירים, 66 בעלי דירות, הוחתמו על ידי עו"ד לובה שיין שלה הסכם עם אסייג. התוכנית עברה את אישור הוועדה המקומית וכעת נמצאת בדיונים בוועדה המחוזית.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x