$
חדשות נדל"ן

פסגות תשקיע 120 מיליון שקל במרכזי המסחר של קרסו נדל"ן

ההשקעה מהווה 50% מסך ההשקעה בפרויקטים של קרסו למרכז מסחר שכונתיים הממוקמים ביבנה, אבן יהודה, מעלה אדומים וחדרה

דותן לוי 11:3630.09.14

בית ההשקעות פסגות יכנס כשותף (50%) במרכזי המסחר השכונתיים של חברת קרסו נדל"ן ביבנה, אבן יהודה, מעלה אדומים וחדרה . השווי הכולל הצפוי של מרכזי המסחר הינו כ-240 מליון שקל וחלקה של פסגות כ-120מיליון שקל.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", קרסו נדל"ן החליטה על מהלך אסטרטגי במסגרתו תקים בשנים הקרובות 8 מרכזי מסחר שכונתיים ברחבי הארץ בהיקף של כ-450 מיליון שקל. מרכזי המסחר מוקמים על ידי חברה בת בבעלות מלאה של קרסו נדל"ן בשם "קרסו מרכזים מסחריים". שטח כל מרכז כ-5,000-3,000 מ"ר בממוצע בתוספת חניונים תת קרקעיים. המרכז הראשון המצוי בבנייה, ביבנה, יפתח לקהל במחצית שנת 2015.

 

הדמיית מרכז מסחרי ביבנה של קרסו נדל"ן הדמיית מרכז מסחרי ביבנה של קרסו נדל"ן

 

העסקה בין שני הגופים כוללת כאמור רק חלק מהמרכזים ואינה כוללת מרכזים מסחריים אותם בונה קרסו בשותפות עם אחרים כמו בפרויקט "פסגות ירושלים" בשכונת רוממה בירושלים (כ-7,500 מ"ר) המיועד למגזר החרדי, ובמתחם "בצלאל" בתל אביב (כ-2000 מ"ר).

 

השותפות בין גופים יזמיים לבין גופים מוסדיים פיננסיים הפך בשנים האחרונות למקובל, כאשר מבחינת הגוף היזמי – במקרה זה קרסו נדל"ן שותפות עם גוף כמו פסגות הינו אידיאלי כיוון שמדובר בגוף שמנהל כסף רב ומחפש עבורו אפיקי השקעה מגוונים אך לא מתערב בהיבטי ניהול. ומבחינת פסגות מדובר באפיק שמייצר תשואה גבוהה יחסית המוערכת בכ-8% אך עדיין נחשב כהשקעה סולידית בשוק שבו הריבית כמעט אפסית והתשואות על אגרות חוב נמוכות במיוחד.

 

לדברי דן פרנס, מנכ"ל קרסו נדל"ן "העסקה עם פסגות היא חלק מהאסטרטגיה של החברה להמשיך ולהשקיע בתחום מרכזי המסחר השכונתיים. אנו סבורים כי מרכזים כאלה הנבנים בלב שכונות מגורים חדשות, הינם נכסים מניבים אטרקטיביים, בעלי פוטנציאל צמיחה והשבחה גבוהים. הרחבת הפעילות בתחום זה שלובה באסטרטגיה העסקית של החברה ועם שותף כמו פסגות, אנו סבורים כי נצליח להגיע להרחבה משמעותית". חגי בדש, מנכ"ל פסגות אמר כי "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם קרסו נדל"ן ומאמינים כי מרכזי המסחר הינם נכסים מניבים יציבים, המתאימים לתיק ההשקעות של פסגות. עסקה זו מצטרפת למספר עסקאות נדל"ן שביצענו בשנים האחרונות לגיוון ההשקעות בנכסים לטווח ארוך, לטובת ציבור החוסכים".

 

זו אינה העסקה הראשונה בין פסגות לקרסו נדל"ן. במרץ 2013 פסגות רכשה מקרסו נדל"ן את מגדל קרסו במרכז העסקים של באר שבע תמורת 100 מיליון שקל. המגדל יימסר לפסגות בחודשים הקרובים כשכל שטחי המשרדים מושכרים למינהל הדיור הממשלתי, בחוזים ל-15-20 שנה. הפרויקט כולל קומת קרקע מסחרית בשטח כ-800 מ"ר, שלוש קומות חניה ל-173 כלי רכב ושמונה קומות המיועדות למשרדים בהיקף כ-8,500 מ"ר. שטח הקרקע כ-2.1 דונם והיקף הפרויקט כ-15 אלף מ"ר.

 

את העסקה הוביל בפסגות דודי דניאל, מנהל תחום הנדל"ן בפסגות. עורכי הדין אנדרי פייר ובת אל עובדיה ממשרד ש. בירן ושות', ליוו את חברת פסגות ברכישת הזכויות בארבעה מרכזים מסחריים מחברת קרסו נדל"ן. עורכי הדין דני הרינג, אורן ארדמן וגליה טוביס ממשרד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות' ליוו את קרסו נדל"ן בעסקה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x