$
חדשות נדל"ן

עד ראש השנה: המשטרה תפנה 20 משפחות במתחמים גבעת עמל וסומייל

תושבים משתי השכונות דיווחו על צווי פינוי שקיבלו לימים הקרובים, וכי בכוונתם להתנגד לפינוי ולהתבצר בבתיהם

דותן לוי 18:1914.09.14

בשבוע-שבועיים הקרובים המשטרה צפויה לפנות כ-20 משפחות במתחמים גבעת עמל וסומייל המיועדים לפרויקטים של יצחק תשובה מבעלי אלעד מגורים (במתחם גבעת עמל ב') ושל לב לבייב בעל השליטה באפריקה ישראל (במתחם סומייל), כך לפי התושבים המחזיקים בידם צווי הפינוי ולטענתם קיבלו על כך הודעה מהמשטרה.

 

 

בגבעת עמל המשטרה עמדה לפני פינוי רחב היקף כבר בסוף חודש יוני, אך הפינוי נדחה ובהמשך לא מומש בשל מבצע צוק איתן. כעת, התושבים אומרים שקיבלו הודעה מהמשטרה לפיה יש כוונה לפנות את המתחם בשבוע הקרוב. בעקבות זאת מתכוונים התושבים לארגן הפגנה שבהמשך לה ייערכו להתנגד לפינוי ולבצר את בתיהם מפני כוחות הביטחון.  

 

מתחם סומייל בת"א מתחם סומייל בת"א צילום: תומי הרפז

 

לפי ועד השכונה, התושבים יסכימו להתפנות מרצונם רק בהסכם כולל, מכובד והוגן, עם כל התושבים, דוגמת הסכם קודם שהושג בגבעת עמל עם אלפרד אקירוב. ועד גבעת עמל קורא למנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן וראשי עיריית ת"א רון חולדאי להתערב כדי למנוע את הטרגדיה בגבעת עמל.

 

במקביל דיווחו גם תושבים ממתחם סומייל בצומת הרחובות ארלוזרוב ואבן גבירול בתל אביב, כי המשטרה עדכנה אותם על פינוי קרוב של שתי משפחות מהמתחם. לטענת התושבים, הוצע להם פיצוי נמוך בגובה של כ-1.1 מיליון שקל לפינוי שתי המשפחות. לדבריהם 8-6 משפחות נוספות המתגוררות במתחם מנהלות משא ומתן עם היזמים בנוגע לפינוים כיוון שמעמד הקרקעות שבשטחם הם מתגרורים שונה. גם במקרה זה אומרים התושבים כי אין בכוונתם להתפנות מרצון והם נערכים להיאבק בפינוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x