$
חדשות נדל"ן

סלומינסקי מציע: מלוא הטבת מע"מ 0% לחיילים קרביים בלבד

לפי הצעת יו"ר ועדת הכספים, משרתים קרביים ותומכי לחימה יזכו למלוא ההטבה ומשרתים לא קרביים יזכו להטבה לרכישת דירה עד גובה של 1.4 מיליון שקל. ח"כ סתיו שפיר: ההצעה פוגעת בנשים

רוני זינגר 13:0021.07.14

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי הציע הבוקר כי חוק הפטור ממע"מ יעשה אבחנה בין מי ששירת שירות קרבי למי ששירת שירות עורפי. על פי ההצעה, שהועלתה במהלך הדיון שמתקיים הבוקר (ב') בוועדת הכספים, יזכו משרתים קרביים ותומכי לחימה למלוא ההטבה בהצעת החוק, כלומר פטור ממע"מ ברכישה דירה שמחירה עד 1.6 מיליון שקל. מי ששירת שירות עורפי, לא קרבי, יזכה להטבה זו לרכישת דירה עד גובה של 1.4 מיליון שקל.

בנוגע לאוכלוסיית הלא-משרתים הציע סלומינסקי כי גם אם ירכשו דירה יקרה, מעל רף ה-950 אלף שקלים שנקבע עבור אוכלוסיה זו בהצעת החוק, עדיין הם יזכו לפטור ממע"מ על החלק של ה-950 אלף שקל. כלומר, על פי ההצעה הזו ישלמו הלא-משרתים את מלוא המע"מ רק על הסכום שמעל ל-950 אלף שקלים שנקבע כסכום ההטבה המגיע להם לפטור.

 

 

ניסן סלומינסקי (מימין) ויאיר לפיד ניסן סלומינסקי (מימין) ויאיר לפיד צילום: אוהד צויגנברג

 

על פי הצעת החוק המקורית של שר האוצר יאיר לפיד, אין אבחנה בתוך ציבור המשרתים, והאבחנה היחידה שנעשית למתן ההטבה היא בין משרתים ללא משרתים. ח"כ סתיו שפיר אמרה בעניין זה כי ההצעה פוגעת בנשים שמשרות פחות בשירות קרבי אף שהם מעוניינות לעשות זאת.

 

הדיון המתקיים הבוקר הוא חלק מדיונים מרתוניים שמקיימים הוועדה בהצעת החוק. על פי הדיונים עד כה עולה כי חברי הוועדה מתכוונים לבצע שינויים משמעותיים בהצעת החוק. עם זאת, אף שהבוקר התברר שיש תמיכה רחבה בקרב חברי הוועדה לבטל את הצעת החוק ולהפוך אותה למענק הניתן למשרתי צה"ל - בהצעה זו תומכים סלומינסקי, אלעזר שטרן, משה גפני, סתיו שפיר וחמד עאמר - הרי שלדברי סלומינסקי "הסיכוי שנצליח לעשות את השינוי הזה הוא לא גבוה".

 

אתמול עלתה בדיון הדרישה להפוך את הצעת החוק להוראת שעה בלבד שתארך חמש שנים ולאחר מכן תחזור לבחינה מחודשת בוועדת כספים. מדובר בהצעה שהשר לפיד מתנגד לה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x