שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית לשכונה חדשה ליד צריפין

הוועדה המחוזית לתכנון מחוז מרכז אישרה להפקדה את תוכנית רשות מקרקעי ישראל להקמת 1,413 יחידות דיור באזור שבין שיכון המזרח בראשון לציון לבין מחנה צריפין

עינת פז-פרנקל 08:2116.07.14

נראה כי האוכלוסייה באזור הקרוב לקניון ראשונים בראשון לציון צפויה לגדול בשנים הקרובות בכמה אלפים. במקביל לתושבים החדשים צפויים להתווסף לאזור שטחי מסחר ועסקים, שייאלצו גם הם להתחרות בקניון לכשיוקם: הוועדה המחוזית לתכנון מחוז מרכז אישרה להפקדה את תוכנית רשות מקרקעי ישראל להקמת 1,413 יחידות דיור באזור שבין שיכון המזרח בראשון לציון לבין מחנה צריפין.

התוכנית כוללת שכונת מגורים בבנייה רוויה, בנייה של קוטג'ים, שטחים למבני ציבור, שטחי מסחר ושטחי ציבור פתוחים על שטח כולל של כ־184 דונם, מתוכם 86 דונם המיועדים למגורים. בשטח זה יוקמו מבני מגורים חד־משפחתיים או דו־משפחתיים עד 2 קומות (4 דונם), מבני מגורים עד 4 קומות כולל קומת קרקע, מבני מגורים עד 6 קומות כולל קומת קרקע (56 דונם) ומגדלי מגורים עד 23 קומות כולל קומת קרקע אשר תשמש כלובי (18 דונם).

 

מחנה צריפין (ארכיון) מחנה צריפין (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

מלבד מגורים, משולבים בשכונה שטחים ירוקים, שבילי אופניים ושטחים ציבוריים רבים. התוכנית קודמה על ידי חברת תיק פרויקטים והאדריכל אילן שפירא ממשרד גרינהאוז אדריכלים.

 

"מיקום השכונה משתלב במרקם הבנוי הקיים של שיכון המזרח, ומאפשר ניצול מיטבי של הפארק העירוני המתוכנן במסגרת פינוי מחנה צריפין", נמסר מרשות מקרקעי ישראל.

 

מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן אמר כי "התוכנית נועדה לתת מענה לצורך הגובר והולך ביחידות דיור באזור המרכז. יחד עם התוכניות האחרות באזור המרכז תיווצר מסה משמעותית של יחידות דיור חדשות שעשויה להשפיע על ירידת מחירי הדיור".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x