$
חדשות נדל

ראשון לציון מכינה מקום להייטקיסטים: אושרה תכנית ענק למשרדים ומגורים

התוכנית שתשתרע על שטח של 1,000 דונם ממערב לנתיבי איילון כוללת 1.7 מיליון מ"ר של משרדים, 4,900 יחידות דיור, מרכז קונגרסים ומלון; לפי הערכות בתוך כשנתיים ניתן יהיה להתחיל בבניה

דותן לוי 14:0501.07.14

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז אישרה היום (ג') להפקיד בתנאים את תכנית מתחם האלף של עיריית ראשון לציון. מדובר בתוכנית המשתרעת על שטח של 1,000 דונם (ומכאן שמה) בחולות מערב העיר, ממערב לנתיבי איילון, ודרומית לשדרות רחבעם זאבי (המשך שדרות משה דיין).

 

הדמיית מתחם האלף בראשון לציון. מטרת העירייה בעירוב השימושים היא שהמתחם יהיה "חי" בכל שעות היממה הדמיית מתחם האלף בראשון לציון. מטרת העירייה בעירוב השימושים היא שהמתחם יהיה "חי" בכל שעות היממה

 

התכנית כוללת 1.7 מיליון מ"ר לעסקים ומסחר מקומי, עובדה המזכה אותו בתואר מרכז העסקים הגדול ביותר במדינה. כמו כן תכלול התוכנית 4,900 יחידות דיור, מתוכן 2,500 יחידות דיור רגילות, 1,000 יחידות דיור קטנות, 600 יחידות לדיור מוגן ו-800 יחידות דיור לסטודנטים.

 

מתחם התעסוקה צפוי לשלב בין אזור היי-טק, משרדים, עסקים, מסעדות, מוסדות מחקר ומוסדות חינוך יעודי, מתחמי פנאי ומגורים משולבים. במתחם יוקמו גם מרכז קונגרסים ומלון. בלב המתחם יוקם פארק מרכזי. מטרת העירייה בעירוב השימושים היא שהמתחם יהיה "חי" בכל שעות היממה.

 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון דב צור, ראש עיריית ראשון לציון צילום: אוראל כהן

 

מחצית מהמתחם הינו בבעלות פרטית של עיריית ראשון לציון ומחציתו השנייה הינה בבעלות בעלים פרטיים, כאשר התכנון קובע כי האזור המיועד למגורים יבנה על הקרקע בבעלות הפרטית והאזור המיועד לעסקים יבנה על קרקע בבעלות העירייה.

 

מתחם האלף מהווה את עתודת הקרקע המשמעותית ביותר לפיתוח ראשון לציון, והוא ממוקם בסמוך לתחנת רכבת משה דיין על קו תל אביב אשדוד, קווי רכבת קלה עתידיים, נגישות לכבישים ארציים (20 ו-431, המגיע ישירות למתחם) ובסמיכות לשני צירי הרוחב העיקריים של ראשון לציון – שדרות משה דיין / רחבעם זאבי ושדרות רבין. כמו כן, בימים אלה נבדקת האפשרות להקים "רכבת" עילית חשמלית נקיה מהירה ושקטה (skytrain) שתאפשר חיבור כל מתחמי התעסוקה והמגורים לתחנת הרכבת. התכנית, נערכה על ידי משרד יעד אדריכלים ומתכנני ערים ונוף, יחד עם מהנדס העיר אדריכל אלי יהלום וצוותו.

 

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "אישור התכנית הוא בשורה גדולה לעיר ראשון לציון. ראשון לציון בדרכה להפוך למרכז העסקים של ישראל – הסיטי החדש. מתחם האלף יהיה מתחם העסקים של העתיד. אנו שוקדים כיום על תכנון של פארק עסקים מתקדם, חדשני וייחודי שיהווה אלטרנטיבה נגישה ואטרקטיבית לחברות ותאגידים מהגדולים במשק".

 

מהנדס העיר, אלי יהלום, אמר כי מדובר בפריצת דרך משמעותית ביותר – שכן מדובר בתכנית החשובה ביותר לעיר ומעריך כי תוך מספר חודשים ישלימו את התנאים אותם דורשת הוועדה המחוזית והתכנית תופקד, "אנו שואפים שתוך שנה התכנית תקבל תוקף ונוכל להתחיל הבניה בעוד פחות משנתיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x