$
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

השר פרץ דורש: דיון בממשלה על הוצאת נציגי הסביבה מוועדות התכנון

בפנייתו לרה"מ מציין השר להגנת הסביבה כי ההחלטה שהתקבלה במועצה הארצית, בדבר הוצאת נציגי סביבה מוועדות המשנה המרכזיות שלה, מעלה את שיעור נציגי הממשלה בוועדה ל-70%

יעל דראל 12:1416.05.14

כשבוע לאחר שנחשף ב"כלכליסט" כי מינהל התכנון במשרד הפנים מוביל מהלך לצמצום כוחם של נציגי הסביבה בוועדות התכנון, פנה השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לקיים בממשלה דיון דחוף בנושא.

 

 

 

בפנייתו מציין פרץ כי ההחלטה שהתקבלה במועצה הארצית, בדבר הוצאת נציגי סביבה מוועדות המשנה המרכזיות שלה, מעלה את שיעור נציגי הממשלה בוועדה ל-70% ומורידה את ייצוג הגופים המקצועיים והבלתי תלויים ל-7% בלבד.

 

 צילום: דוד הכהן

 

 

"מדובר בהחלטה בלתי סבירה אשר חותרת תחת התכליות, האיזונים והבלמים שנקבעו במערכת התכנון על ידי המחוקק ועלולה להוביל לפגיעה בציבור, בבריאותו, באיכות הסביבה והחיים, וכן בשיתוף הציבור בהחלטות עקרוניות המשפיעות עליו", הוא כותב.

 

כאמור, בישיבתה השבוע החליטה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, בהתאם להצעת משרד הפנים, לגרוע את נציגי ארגוני מוועדת המשנה המשמעותית של המועצה - הולנת"ע (ועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים). בהתאם להצעה שאושרה, עלה באופן משמעותי ייצוג גורמי הממשלה מ-10 מתוך 18 (55%), ל-9 מתוך 13 (70%).

 

במקביל, משקלם של נציגי הציבור והנציגים מקצועיים והבלתי תלויים בוועדה קוצץ מ-5 מתוך 18 לאחד בלבד מתוך 13. במשרד להגנת הסביבה ציינו כי "נושאים אלה לא תואמו עם המשרד להגנת הסביבה והם מהווים פגיעה קשה בזכותו של האזרח לשטחים פתוחים ולטבע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x