שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

למרות תלונות השכנים על רעש וחריגות בנייה - המסעדה החיפאית לא תיסגר

שכנים המתגוררים בבניין שבו ממוקמת מסעדת צפרירים 1 ביקשו לסגור אותה בטענה כי השתלטה על שטח משותף וגרמה לרעש בכל שעות היממה. ועדת הערר: פגיעה מינורית

דותן לוי 09:1128.04.14

בעלי מסעדת צפרירים 1 בחיפה רשמו ניצחון על השכנים בבניין שניסו להביא לסגירתה. זאת לאחר שעו"ד מיכל גלקין גולן, מ"מ יו"ר ועדת מחוז חיפה, דחתה את הערר שהגישו השכנים. השכנים ערערו על החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה, לאשר שימוש חורג ממגורים וחנויות למסעדה.

לטענתם, המסעדה פלשה לשטחים לא לה, התקינה גלריה, הקימה גרם מדרגות רחב על גבי הרכוש המשותף, גרמה לרעש בכל ימות השבוע וכן לא הציעה פתרונות חניה. מנגד, בעלי המסעדה טענו באמצעות עוה"ד משה פרז'נצבסקי וניצן זימרן ממשרד עורכי דין רחל בן ארי אדם פיש ושות' כי הצבת דק בקדמת המסעדה היא לרווחת התושבים.

 

מסעדת צפרירים 1 בחיפה. "הרעש סביר" מסעדת צפרירים 1 בחיפה. "הרעש סביר" צילום: אלעד גרשגורן

 

באשר לשימוש החורג למסעדה, נטען כי השימוש הוא בהתאם למסמך מדיניות לפיתוח ציר מוריה שבו ממוקמות מסעדות, בתי קפה ופאבים רבים. ועדת הערר המחוזית קבעה כי חלקה האחורי של המסעדה הוא שימוש החורג מהתוכנית אך עוצמת השינוי בייעוד הנכס היא מינורית. מכיוון שמדובר בשטח קטן הנזק שנגרם לשכנים קטן, שכן הרעש סביר בהתחשב בכך שמדובר בציר ראשי.

 

הוועדה אישרה את פעילות המסעדה בכפוף להגבלת שעות פעילות העסק בהתאם לחוקי העזר, חתימת הסכם עם חניון אשר יאפשר חניה לדיירים ולבאי המקום, וכן קבלת אישורים מתאימים מהגורמים הרלבנטיים.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x