$
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

ר"ג: תושבים בנווה יהושע הגישו התנגדות לתכנית פינוי-בינוי בשכונה

מדובר בפינוי-בינוי להקמת 330 דירות חדשות במקום 96 דירות כיום. 58 התושבים שהגישו את ההתנגדות טוענים שהעירייה סייעה ליזם לשלש את הרווח שלו. הם נגד ממדיו המופרזים של הפרויקט, והם קובלים על היעדר תשתית תחבורתית מספקת

עינת פז-פרנקל 08:2824.04.14

58 תושבי שכונת נווה יהושע ברמת גן הגישו התנגדות לתכנית פינוי-בינוי להקמת 330 דירות חדשות שייבנו לאחר שייהרסו 96 דירות ישנות בשכונת נוה יהושע. וזאת, בטענה כי העירייה סייעה ליזם לשלש את הרווח שלו.

 

"היזם לא יסתפק ב-33 מיליון שקל, אלא ישלשל לכיסו 87 מיליון שקל, ותושבי השכונה יסבלו יום-יום מפקקים איומים, היעדר חנייה, כיתות צפופות, ועוד", נכתב בהתנגדות שהוגשה באמצעות עו"ד עפר לרינמן לוועדה המחוזית לתכנון של מחוז תל אביב. "הרווח האדיר הזה הוא על גבם של התושבים בשכונה. רווח של 33 מיליון שקל לאחר תשלום היטל השבחה הוא רווח מכובד ביותר, אם לא מוגזם בעצמו, ולכן אין שום סיבה לבחון רווח זה באחוזים מהיקף הפרויקט".

 

על פי חוות דעת שמאית שצורפה להתנגדות, הרווח היזמי על הפרויקט, כאשר תוכנן ל-300 יחידות דיור,יהיה 33 מיליון שקל; עבור 330 יח"ד הרווח היזמי יהיה קרוב ל-87 מיליון שקל.

 

שכונת נווה יהושע ברמת גן (ארכיון) שכונת נווה יהושע ברמת גן (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

עיקר טענות התושבים הן נגד ממדיו המופרזים של הפרויקט, והם קובלים על היעדר תשתית תחבורתית מספקת. עוד נטען בהתנגדות, כי הועדה המחוזית עצמה התנתה בעבר מגדלים נוספים בשכונת נווה יהושע בהשלמת תכנית מדיניות כללית למיקום מגדלים בעיר רמת גן, אך זו עדיין לא הושלמה.

 

תגובת עיריית רמת גן: "ברחוב נווה יהושע גרות 96 משפחות בבניינים בני 4 קומות על עמודים, שהוקמו בסוף שנות החמישים על ידי ממשלת ישראל. מצב הבניינים מחפיר, הדירות קטנות מאד והצפיפות בתוכן רבה. כל 96 המשפחות התאגדו ובחרו מטעמם עורך דין ואדריכל. אלו ערכו תכנית פינוי-בינוי אשר זכתה לתמיכת הוועדה המקומית והוועדה המחוזית לתכנון ולבניה. הדיירים ערכו מכרז בין קבלנים ובמכרז זכתה חברת משהב. התנהלות זו היא ההתנהלות הנכונה להתחדשות עירונית ראויה. במקום בתים אלו יוקמו מבנים חדשים עם חניה תת קרקעית סביב לגינה גדולה. ראש העיר, ישראל זינגר, כבר שכנע את משרד התחבורה על הסדרי תנועה חדשים אשר יופעלו בקרוב ויביאו הקלה ניכרת בשכונה, יתרה מזו, היתר הבניה יהיה מותנה בהסדרי תנועה אלו".

 

מחברת משהב נמסר בתגובה: "התכנית להתחדשות עירונית בנוה יהושע תוקנה בהתאם להנחיות הועדה המחוזית שקבעה את מספר הדירות שייבנו במסגרתו. לצערנו הרווח הצפוי בפרויקט על פי דוח כלכלי נמוכה מהרווח הקבוע בתקן השמאי לפרויקטים של פינוי-בינוי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x