$
דיור עכשיו 2014

דיור עכשיו 2014

"כבר אדישים לכך שלא נקנה דירה"

משפחת אלוף עברה מהצפון למרכז בגלל העבודה וכבר הפסיקה לכעוס על המצב

תמר וילרפורט 07:2124.03.14

משפחת אלוף

בן (32), שירית (31) ואריאל (שנה וחמישה חודשים)

לא בתמונה: הוריה של שירית, דוד (55) ויפה (53)

מגורים:

שוכרים דירת 3 חדרים, כ־70 מ"ר, בשכונת אלכסנדרוני ברמת השרון תמורת 4,200 שקל בחודש.

 

משפחות שמעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל: mail@calcalist.co.il

 

משפחת אלוף משפחת אלוף צילום: עמית שעל

 

פרנסה:

בן שותף בחברת Your Way, בית ספר לשיעורים פרטיים והכנה לבגרויות שהקים עם חבר ב־2009. שירית עובדת בביטוח דקלה יחד הם משתכרים מדי חודש 14-11 אלף שקל נטו.

 

רחוק מהמשפחה:

בן ושירית גדלו בעכו. בני משפחתם גרים בחיפה, בעכו ובנהריה. הבחירה ברמת השרון נעשתה משיקולי עבודה. יש להם רכב אחד. "אנחנו שואפים לאיכות חיים והשכלה טובה לילדים, רק שזה אזור שקשה להחזיק בו מעמד", אומר בן. "תמיד כשקשה עולה על הפרק לחזור לצפון, אבל יש לזה משמעות של לאבד את העסק. בצפון זו תרבות שונה, הכנסה שונה, רווחיות שונה. אין לנו קשרים שם".

 

 

למצוא דירה:

דירות 3–4 חדרים עולות ברמת השרון 1.5–1.7 מיליון שקל. "דירה זה חלום רחוק. אנחנו מתעייפים אפילו מלחלום על זה. זה לא שאין לנו המקדמה שצריך, אין לנו כסף למקדמות בכלל. אנחנו מתעסקים בשוטף", הם מספרים. הבילוי המועדף עליהם הוא לצפות בסרט בבית עם חברים. "נסענו לחו"ל בפעם האחרונה לפני חמש שנים".

 

יוזמת לפיד:

"לא צריך להיות גאון כדי להבין שההצעה לבטל את המע"מ תיצור ביקוש שיקפיץ את המחירים", אומר בן. "כשהיו ההפגנות על יוקר המחיה והקוטג' היינו ממורמרים, איזו מדינה ואיזה חיים. זה עובר ונכנסים לאדישות. אלה החיים", מוסיפה שירית. "עובר עוד יום ועוד יום, והגענו למצב שאנחנו אפילו לא חולמים על בית. אנחנו ועוד אלפי זוגות פשוט לא נגיע לזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x