שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

ירושלים: תוכנית לפינוי-בינוי במסלול מהיר

העירייה תעניק תמריצים ליזמים ולתושבים; בעירייה מעריכים כי שינוי המדיניות יוסיף לעיר אלפי יח"ד חדשות ב-5 השנים הקרובות

דותן לוי 15:2728.01.14

עיריית ירושלים תקדם תוכנית פינוי-בינוי ללא בירוקרטיה, כך הכריז היום (ג') ראש העירייה ניר ברקת במסיבת עיתונאים. לדבריו, מדובר ברפורמה במסגרתה תוביל העירייה פרויקטי התחדשות עירונית באמצעות עידוד, תמרוץ וליווי התושבים והיזמים בפרויקטים של פינוי-בינוי.  

בין התמריצים שתציע התכנית: פטור לתקופה של 7 שנים מהיטלי השבחה לפרויקטים של פינוי -בינוי, במטרה לתמרץ את היזמים, מסלול ירוק מהיר בהליכי אישור לפרויקטים והקמת גוף סיוע עירוני-חברתי לליווי התושבים המעוניינים בביצוע הפרויקטים. כמו כן, המכרזים ייערכו ע"י גוף ציבורי וייערכו תהליכים של שיתוף ציבור, הסברה וקשרי קהילה.

 

שיכון בירושלים (אילוסטרציה) שיכון בירושלים (אילוסטרציה) צילום: מיקי נועם אלון

 

בעירייה אמרו היום כי מטרת הרפורמה החדשה היא התמודדות עם הקשיים שאפיינו עד כה ביצוע תכניות פינוי-בינוי. לא היתה מדיניות אחידה, אי הוודאות הן של התושבים והן של היזמים הייתה גבוהה לגבי התמורות שיקבלו, היזמים לא ידעו אם תחול עליהם חובת היטלי השבחה עד לסוף התהליך והליכי התכנון היו ממושכים יותר מאשר לתכניות רגילות.

 

"מתחמי המקשר והציונות"

 

בשנים האחרונות אושרו בבירה כמה תכניות פינוי-בינוי בהן "מתחם המקשר" (262 יח"ד) ו"מתחם הציונות" (266 יח"ד). כמו כן, יצאה העירייה במכרז לתכנון פרויקט פינוי-בינוי ב"מתחם אולסוונגר" בקרית יובל, שכולל 320 יח"ד בחמישה שיכונים וקרקע בשטח 25 דונם (בבעלות מינהל מקרקעי ישראל), שתצורף לתכנית, דבר שיביא לכ- 1,000 יח"ד בתכנית

החדשה. בנוסף, באחורנה תושבי "שכונת גוננים" התארגנו לקראת ביצוע פרויקט פינוי-בינוי ברחוב מעגלי יבנה.

 

עם אישור הרפורמה מצפה העירייה לתוספת של אלפי יחידות דיור חדשות ב-5 השנים הקרובות, אשר יתנו מענה לביקושים הגבוהים לדיור בירושלים כחלק ממגמת הצמיחה בעיר בשנים האחרונות.

 

ברקת אמר בעקבות אישור התכנית: "תחום ההתחדשות העירונית מהווה את אחד הכלים המרכזיים שלנו להגדלת היצע הדיור בבירה ולחידוש יחידות דיור ישנות, תוך ניצול יעיל יותר של הקרקע. התחדשות עירונית באמצעות פינוי-בינוי היא הזדמנות פיזית וחברתית ליצירת סביבת מגורים איכותית, נעימה, חווייתית וקהילתית עם שירותים חברתיים משודרגים בה לרבות במתחמים המצויים בשכונות במצב סוציו אקונומי נמוך ובשכונות בעלות תשתיות ישנות".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x