שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

יתרת המשכנתאות של משקי הבית גדלה באוקטובר ל-286 מיליארד שקל

מדובר בעלייה של 0.5% לעומת ספטמבר. מתחילת השנה גדלה יתרת המשכנתאות של משקי הבית בכ-17.5 מיליארד שקל, בהמשך לעלייה של כ-17 מיליארד שקל אשתקד

אמנון אטד 14:0125.12.13

יתרת המשכנתאות של משקי הבית ממשיכה לגדול, ובחודש אוקטובר היא גדלה בכ-1.4 מיליארד שקל נוספים (0.5% לעומת ספטמבר) והסתכמה בסוף החודש בכ-286.1 מיליארד שקל.  

 

מתחילת השנה גדלה יתרת המשכנתאות של משקי הבית בסכום כולל של כ-17.5 מיליארד שקל, וזאת בהמשך לעלייה של כ- 17 מיליארד שקל שנרשמה בשנה שעברה ושל כ-18 מיליארד שקל בשנת 2011.

 

מהנתונים שמפרסמת היום (ד') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי היקף המשכנתאות החדשות שנטלו משקי הבית בחודש נובמבר הסתכם בכ-3.7 מיליארד שקל. סכום זה נמוך מממוצע הביצועים החודשי מתחילת השנה, העומד על כ-4.3 מיליארד שקל. יתרת החוב הכוללת של משקי הבית, לדיור ושלא לדיור, גדלה באוקטובר בכ-3.4 מיליארד שקל והסתכמה בסוף החודש בכ- 407 מיליארד שקל.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

עוד מתברר מנתוני בנק ישראל כי באוקטובר נותרה יתרת החוב של המגזר העסקי כמעט ללא שינוי והסתכמה בסוף החודש בכ-778.3 מיליארד שקל. בנובמבר הנפיק המגזר העסקי, ללא בנקים וחברות ביטוח, אגרות חוב קונצרניות בשווי של כ- 1.9 מיליארד שקל. סכום זה נמוך מממוצע ההנפקות החודשי מתחילת השנה, שעומד על כ- 2.4 מיליארד שקל. רוב ההנפקות בוצעו בחודש שעבר באמצעות אגרות חוב סחירות בבורסה.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x