$
חדשות נדל

אזורים תקים 218 יח"ד בישוב מוצא עילית

מדובר בהיקף יחידות דיור אשר יכפיל את גודל הישוב; בית הארחה ארזה שנמצא במרכז המתחם ישוקם וישוחזר

דותן לוי 18:0717.12.13

חברת אזורים תחל בבניית פרויקט "ארזה- מוצא עלית", ותשווק 91 דירות מתוך 218 דירות שיבנו בפרויקט בסך הכל. פרויקט "ארזה- מוצא עלית" נמצא בתחום היישוב הכפרי מוצא-עלית, ומשתרע על שטח של כ-80 דונם, כשהגישה אליו הינה דרך כביש "שבע האחיות". הפרויקט מורכב משני מתחמי מגורים בני 3 קומות, כאשר בכל קומה יש 2 דירות. במרכז השכונה ישומרו הבניינים ההיסטוריים ויהפכו לשטחים לשימושם של כל תושבי מוצא-עלית. לב הפרויקט כולל מבנה ההיסטורי של ''בית ארזה'', שישוקם וישוחזר. היקף המכירות הצפוי נאמד ב-700 מיליון שקל.

 

הדמיה של פרויקט אזורים במוצא עילית הדמיה של פרויקט אזורים במוצא עילית

 

הפרויקט יכלול דירות בשטח שטח של כ-150 מ"ר ומרתף בגודל 30-70 מ"ר, וכן דירות מיני פנטהאוז בשטח של כ- 140 מ"ר ודירות פנטהאוז בשטח של 160-180 מ"ר. בבית הארחה ארזה שנמצא במרכז הישוב ביקר בסוף המאה ה- 19 חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, ונטע בו ארז, ועל כן נקרא שם המקום "ארזה". בשנת 1923 נפתח המקום על ידי קופ"ח "כללית" ושימש תחילה לסובלים מבעיות בריאות אך בהמשך הפך ליעד תיירותי ושימש כאכסניה לאנשי תרבות ואמנות. הבניין הראשון והמרכזי במתחם תוכנן על ידי האדריכל יוסף ברלין, ובשל צורתו נקרא גם ''הבית הלבן''. בשנות השמונים נסגר המקום ונזנח.

 

דרור נגל, מנכ"ל אזורים: "הפרויקט במוצא-עלית אטרקטיבי בכמה רבדים: החל מההיסטוריה, הבניה המיוחדת והכפרית, והחיבור הקרוב לקהילה. אני מברך על תחילת הפרויקט ומייחל לכך שהתהליכים והאישורים לפרויקטים הבאים יהיו מהירים יותר ופחות מסורבלים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x