$
חדשות נדל"ן

גויסו 100 מיליון שקל בקרנות לביצוע פרויקטים בתמ"א 38

קרנות "נטו" וקבוצת "קוביות הזדמנויות בנדל"ן" גייסו את הסכום ממשקיעים פרטיים לפרויקטים לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

דותן לוי 08:2816.12.13

קשיי המימון בפרויקטים של תמ"א 38 - התוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה - הובילו קרנות השקעה לקחת חלק במימון פרויקטים אלה במרכז הארץ. מדובר בקרנות "נטו" וקבוצת "קוביות הזדמנויות בנדל"ן", אשר גייסו יחד סכום של כ־100 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים.

 

קרן קוביות בניהול שלום אשל השלימה גיוס של קרן שנייה בהיקף של 12.3 מיליון שקל. מדובר בקרן המאפשרת לממן כ־50% מעלות הפרויקט, ואת יתרת הסכום מממן היזם מהון עצמי או ממכירת דירות. הקרן היא לתקופה של כ־18 חודשים. עוד אומר אשל כי קוביות החלה לגייס בימים אלה עבור קרן קוביות 3.

 

בניין בפרויקט תמ"א 38 בהרצליה (ארכיון) בניין בפרויקט תמ"א 38 בהרצליה (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

הקרן שגויסה תממן ארבעה פרויקטים: פרויקט טולוז 3 ביפו; במרום גבעת העלייה ביפו, כ־50 מטר מקו החוף ליד בית

השגריר הצרפתי; ושני פרויקטים של תמ"א 38: האחד ברמת גן ברחוב תרע"ד 11 והשני ברעננה ברחוב לוי אשכול 8. לפי אשל, כל קרן מוגבלת ל־2–5 פרויקטים ומגייסת 10–20 מיליון שקל. היקף ההשקעה הנדרש מהמשקיע הפרטי עומד על כ־300 אלף שקל ומעלה. במקביל גייסה קבוצת נטו 85 מיליון שקל לקרן תמ"א 38 של חברת דייברגון, בבעלות ירון פיטארו ועו"ד מני בן מאור, מתוך יעד גיוס של 100 מיליון שקל לקרן.

 

בדייברגון מדובר בהשקעה בשותפות מוגבלת לתקופה קצרת מועד בת 18–30 חודשים, תלוי בסוג הפרויקט, שבסופה מוחזרת קרן ההשקעה בצירוף התשואה שנקבעה מראש עם היזם. קרן דייברגון מאפשרת ליזמים לממן 40%-30% מהיקף המימון הנדרש כהון התחלתי לפרויקט. לדברי עו"ד בן מאור, מנכ"ל קבוצת דייברגון, לקרן צבר של בניינים המצויים בשלב קבלת היתרי הבנייה בתל אביב, רמת גן, רעננה, גבעתיים וחולון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x