$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

אלקטרה נדל"ן במשא ומתן למכירת חלקה במידטאון ת"א

מנהלת מגעים עם איש העסקים אלכס דמביצר למכירת 12.5% מהפרויקט ברחוב מנחם בגין ב־90 מיליון שקל, לאחר שהשקיעה בו 36 מיליון שקל

עינת פז-פרנקל 07:5128.11.13

אלקטרה נדל"ן מנהלת מגעים למכירת חלקה בפרויקט מידטאון תל אביב ברחוב מנחם בגין בתל אביב ב־90 מיליון שקל לחברה פרטית של איש העסקים אלכס דמביצר, כך נודע ל"כלכליסט".  

אלקטרה נדל"ן מחזיקה ב־12.5% מהפרויקט, ושותפותיה הן החברה־האחות אלקטרה (12.5%), קנדה ישראל (37.5%), שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, ויורוקום נדל"ן (37.5%) של שאול אלוביץ'.  

 

שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

 

לפי הדו"חות הכספיים של אלקטרה נדל"ן, החברה השקיעה עד כה 36 מיליון שקל בפרויקט (היקף ההשקעה של החברות - 288 מיליון שקל), וכן נטלו השותפות הלוואות בהיקף של 350 מיליון שקל על הקרקע (ללא מימון פיתוח ובנייה), מה שגוזר שווי כולל של כ־638 מיליון שקל. חלקה העומד למכירה של אלקטרה נדל"ן מסתכם כיום בכ־80 מיליון שקל, אך על

פי הערכת שמאי מקרקעין בכיר, העסקה צפויה להגיע לכ־90 מיליון שקל. כמו כן, סביר להניח כי אלקטרה נדל"ן מעוניינת למכור ברווח.

 

פרויקט מידטאון יכלול עם סיומו בעוד כשש שנים 300 יחידות דיור במגדל בן 50 קומות, וכן מגדל משרדים נוסף ושטחי מסחר. לפי דו"חות קנדה ישראל, ההכנסות הצפויות מהפרויקט נאמדות בכ־2.2 מיליארד שקל. בשנה האחרונה נקטה אלקטרה נדל"ן, תחת שרביטו של המנכ"ל שי וינברג, כמה מהלכים אקטיביים כדי למלא את קופת המזומנים שלה לנוכח עומס התשלומים לספקי האשראי שלה.

 

מאלקטרה נדל"ן לא נמסרה תגובה. לא ניתן היה להשיג את תגובת דמביצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x