$
חדשות נדל"ן

התקדמות תוכניות הדיור: הממשלה תשתף פעולה עם השלטון המקומי

שלמה בוחבוט, יו"ר המרכז המקומי: "אם נקצה מכל פרויקט דיור כ-25% יחידות להשכרה נוכל למנוע את הקמתן של "שכונות הארלם" בשולי הערים"

עינת פז-פרנקל 11:0918.11.13

הממשלה תשתף פעולה עם מרכז השלטון המקומי לקראת ההוצאה לפועל של תוכניות הדיור החדשות: המרכז הודיע היום (ב') כי יקיים "שולחן עגול" עם משרד האוצר, על מנת להגביר את שיתוף הפעולה עם ועדות התכנון המקומיות. היום תתקיים ישיבה של קבינט הדיור של הממשלה, בראשות שר האוצר יאיר לפיד, שמטרתה לאשר שורה של הצעות מחליטים בנושא פרויקט הדיור להשכרה ותוכניות "בינוי-פינוי-בינוי".

ממרכז השלטון המקומי נמסר כי הוא "רואה את החשיבות ביישום התוכנית ואת הצורך ההכרחי לפעול לתיקון המחסור בדיור, אך יש סוגיות חשובות שיש לתת עליהן במשותף את הדעת, בין היתר: היעדר התכנון, ריכוז הבנייה בשולי הערים, החשש מבנייה צפופה באזור המרכז על חשבון הפריפריה וחוסר היכולת העתידית של הרשויות להעניק את השירותים הנדרשים לשכונות החדשות, כגון מוסדות ציבור ותשתיות".

 

שר האוצר, יאיר לפיד שר האוצר, יאיר לפיד צילום: אוראל כהן

 

שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות תרשיחא, ברך את לפיד על "מאמציו במציאת פתרונות יצירתיים ואמיצים, כדי להביא בשורה לאזרחי ישראל לאור יוקר מחירי הדיור". לדבריו, "שיתוף הפעולה ביו משרד האוצר למרכז שלטון המקומי יאפשר לתוכנית להיות מיושמת באופן יעיל ואפקטיבי. אם נקצה מכל פרויקט דיור כ-25% יחידות להשכרה נוכל למנוע את הקמתן של "שכונות הארלם" בשולי הערים, נאפשר לאוכלוסיות מוחלשות לקחת חלק בתהליך ההתחדשות העירונית וניתן מענה הולם לפריפריה".

 

בתוך כך, הודיע משרד בר הרשקוביץ אדריכלים, כי רותי הרשקוביץ, אדריכלית ומתכננת ערים, מונתה לפרויקטורית מטעם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, לנושא ההתחדשות העירונית ובחינת היתכנות פרויקטים של בינוי-פינוי-בינוי בשכונות ותיקות במרכזי ערים.

 

בימים אלה, מקדמת הרשקוביץ בדיקות התכנות מול ערים שונות בגוש דן ואיזור הביקוש, לקידום תוכניות פינוי בינוי בהיקף של רבבות יחידות דיור. לדברי הרשקוביץ, "ניתן להגיע בשיתוף משרד השיכון, המוסדות המתכננים והעיריות להיקף של 70-80 אלף יחידות דיור במרכזי ערים ותיקות תוך ארבע שנים, מה שיוסיף ל- 40 אלף התחלות הבנייה השנתיות עוד 20 אלף יחידות דיור, ובסך הכל יביא למספר הרצוי של 60 אלף התחלות בנייה לשנה".

 

מלשכת שר השיכון נמסר בתגובה כי אורי אריאל לא מינה פרויקטורית, אך נפגש עם הרשקוביץ כדי לשמוע את רעיונותיה ולבחון דרכים לקדמם: "כאשר השר יחליט למנות מישהו לתפקיד זה או אחר הוא יעשה זאת בדרכים המקובלות ועל פי הנהלים".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x