$
חדשות נדל

אושרה תוכנית לבניית 35 אלף יחידות דיור בתל אביב

התוכנית קובעת את התפתחות העיר עד לשנת 2025. בין השאר, יהפוך מתחם התחנה המרכזית לקומפלקס של תעסוקה, מלונאות ומגורים ובית המעצר אבו כביר יהפוך לאזור תעסוקה. בתוך כך אושרה תוכנית לשיקום והתחדשות שוק הכרמל

עינת פז-פרנקל 11:1717.11.13

לאחר שבע וחצי שנים של דיונים בוועדות התכנון המקומיות והמחוזיות, תוכנית המתאר "ת"א 5,000" לבניית 35 אלף יחידות דיור אושרה להפקדה על-ידי הוועדה המחוזית-תל אביב, ובשלב הבא תשמע הוועדה את התנגדויות הציבור.

 

תוכנית המתאר לעיר תל אביב-יפו, שגובשה על-ידי מינהל ההנדסה בעיריית תל אביב, קובעת את מגמות התכנון ואופן התפתחותה של העיר עד לשנת 2025. אישור הותכנית יאפשר מתן סמכויות לוועדה המקומית לאשר תוכניות מפורטות התואמות את תוכנית המתאר הכוללנית (ת"א 5,000).

 

התחנה המרכזית הישנה בתל אביב התחנה המרכזית הישנה בתל אביב צילום: טל שחר

  

"התוכנית היא תוצר של תהליך ארוך שהחל בקביעת פרופיל העיר וממנו נגזר חזונה לעשרות השנים הבאות", נמסר ממשרד הפנים. "התוכנית מייצרת את ההמשכיות האורבניות הפתוחה והמזמינה שמאפיינת את העיר, יוצרת התחדשות עירונית של שיפור איכות החיים בשכונות הדרומיות ומחזקת את העיר כמרכז המטרופוליני הנשען על מערכות תחבורה ציבורית. התוכנית מייצרת ודאות תכנונית לתוספת של עשרות אלפי יחידות דיור שיגדילו את היצע הדיור הנדרש להמשך גידול האוכלוסייה בעיר, לרבות דיור בר השגה".

 

בין השינויים המהותיים שכוללת התוכנית: מסופי התחבורה יועתקו למקומות אחרים ובמקומם יהפוך מתחם התחנה המרכזית לקומפלקס של תעסוקה, מלונאות ומגורים. בנוסף, בית המעצר אבו כביר יהפוך לאזור תעסוקה וגם צומת חולון שבקריית שלום באזור של מגרשי מכבי תל אביב יהפוך לאזור תעסוקה.

 

בנוסף, ציר שלבים יהפוך לכביש עירוני ובו 75% מהשטחים יוקצו למגורים ו-25% לתעסוקה. רחוב לה גווארדיה יעבור התחדשות עירונית עם ייעוד מסחרי לאורך הרחוב ומגרש הכדורגל של קבוצת בני יהודה בשכונת התקווה יועתק לצומת הולץ.

 

עוד במסגרת התוכנית: יתווספו ויוסדרו מבני ציבור, יועתק מבנה התחנה המרכזית החדשה, יווצר ציר ירוק בין שדרות רוטשילד לים, תיאסר בניית מגדלים במתחם העיר הלבנה, וישומרו מבנים טמפלרים במתחם הקריה.

 

בתוך כך, אישרה הוועדה המחוזית-תל אביב למתן תוקף תוכנית "ת"א 3,888" לשיקום והתחדשות שוק הכרמל בלב תל אביב. "התוכנית מאפשרת שיקום השוק ותוספת של 318 יחידות דיור באזור, שטחי ציבור, תיירות ושטחים פתוחים", נמסר ממשרד הפנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x