$
נדל"ן עולמי

לונדון מתחממת: מחירי הבתים צפויים לזנק ב־35% עד 2018

לפי חברת סקרי הנדל"ן CBRE, מחירי הבתים בבירה יזנקו בקצב מהיר פי שניים לעומת בריטניה. פעיל למען מחירי דיור הוגנים: "צריך לבנות כ־50 אלף בתים חדשים בלונדון בשנה"

סוכנויות הידיעות 09:2428.10.13

מחירי הבתים בלונדון צפויים לזנק ביותר משליש במהלך חמש השנים הבאות — כך לפי מחקר חדש שערכה חברת סקרי הנדל"ן CBRE. לפי החברה, מחירי הבתים בבירה הבריטית יזנקו בשיעור מדאיג של 34.8% בשנים 2014 ל־2018.

 

אך לא רק לונדון בבעיה — השילוב של מצוקת היצע עם ריבוי השקעות מחו"ל ותוכניות ממשלתיות כמו "עוזרים לקנות", יגרום, לפי חברת הסקרים, לזינוק במחירי הנדל"ן ברחבי הממלכה, כאשר בממוצע תירשם עלייה של 17% במהלך חצי העשור הקרוב. המחירים בלונדון, עם זאת, צפויים לזנק בקצב מהיר פי שלושה לעומת צפון־מזרח אנגליה וסקוטלנד ופי שניים מהקצב הממוצע בבריטניה כולה — כך לפי התחזיות.

 

 

"בהתאם לתחזיות אלו, המוני השוכרים בלונדון יכולים לוותר מראש על תקוותם לרכוש בית", כך לפי דנקאן סקוט, דובר מטעם פרייסד אאוט, ארגון למען מחירי דיור הוגנים. "אם לא יינקטו צעדי חירום כדי לבנות יותר מ־50 אלף בתים חדשים בשנה בבירה, עלויות הדיור יגבו מחיר כבד מצעירי לונדון", ציין.

 

תוכנית "עוזרים לקנות" שהשיק ראש הממשלה דיוויד קמרון בחודש שעבר היא אחד הגורמים העלולים להערכת אנליסטים לגרום להתנפחות בועה. במסגרת התוכנית, בריטים יוכלו לרכוש דירה עם הון עצמי של 5% בלבד כאשר שאר המימון יגיע מהבנקים. הממשלה תהיה ערבה ל־15% ממנו. אך אפילו בתוך ממשלתו של קמרון, יש החוששים שהיא תגרום יותר נזק מתועלת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x