$
חדשות נדל"ן

ת"א: לה גווארדיה לוקח פרסה

תוכנית להקמת 275 דירות תנסה להפוך את רחוב לה גווארדיה ל"שאנז אליזה" של דרום תל אביב

עינת פז-פרנקל 08:1817.10.13

הוועדה המחוזית תל אביב הפקידה לאחרונה להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת 275 דירות בין הרחובות לה גווארדיה, יפתח והגיבור האלמוני בתל אביב, בשטח של כ־10 דונם.

 

הדמיית פרויקט לה גווארדיה הדמיית פרויקט לה גווארדיה

 

התוכנית להתחדשות עירונית מאפשרת פינוי של שלושה מבנים טוריים ישנים בני 72 דירות, הריסה, ובנייה של שלושה בניינים בני 7–8 קומות שיכללו דירות 2–5 חדרים וייבנו על פי תקן הבנייה הירוקה. עורך התוכנית הוא אדריכל צבי גבאי, בעלי משרד האדריכלות התל־אביבי קו מתאר. גבאי סיפר ל"כלכליסט" כי היה רצון מצד עיריית תל אביב ויזמי הפרויקט "להביא לשינוי דרסטי באופי השטח ולהפוך אותו לחלק אינטגרלי של המרקם העירוני".

 

גבאי מסביר כיצד יהפוך רחוב לה גווארדיה למעין "שאנז אליזה" של דרום תל אביב: "כבסיס אידיאולוגי לתכנון השדרה נבחרה הקולונדה המאפיינת את אבן גבירול, השדרה המסחרית המצליחה בעיר". בסיס הרעיון בלה גווארדיה היה להקים "בנייה מרקמית" במקום מגדלים. "בנייה בגובה של עד 9 קומות בבנייה רציפה לקו הרחוב יעילה לא רק בעלויות הבנייה, היא גם חסכונית יותר בעלויות התפעול", אמר. עמי כחלון, שותף בחברת ע.ט. החברה להתחדשות עירונית לישראל, יזמית הפרויקט, אמר כי דירות 4 חדרים חדשות במתחם יעלו כ־1.6 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x